هدر موبایل
1396/02/22 11:45:27
سرویس اجتماعی
علیجانی مطرح کرد:

پرداخت 90درصدی هزینه بستری بیماران با اجرای طرح تحول سلامت/ لزوم تکمیل اجرای طرح بر اساس مفاد برنامه ششم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به پرداخت ۹۰درصدی هزینه‌ بیماران بستری و ۷۰درصدی بیماران سرپایی با اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، گفت: دولت دوازدهم تکمیل این طرح را باید با رفع ایرادات بر اساس برنامه ششم توسعه دنبال کند.
پرداخت 90درصدی هزینه بستری بیماران با اجرای طرح تحول سلامت/ لزوم تکمیل اجرای طرح بر اساس مفاد برنامه ششم عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به پرداخت 90درصدی هزینه‌ بیماران بستری و 70درصدی بیماران سرپایی با اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، گفت: دولت دوازدهم تکمیل این طرح را باید با رفع ایرادات بر اساس برنامه ششم توسعه دنبال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg پرداخت,90درصدی,هزینه,بستری,بیماران,با,اجرای,طرح,تحول,سلامت/,لزوم,تکمیل,اجرای,طرح,بر,اساس,مفاد,برنامه,ششم Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص عملکرد دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان، گفت: وزارت بهداشت و درمان در دولت یازدهم اقدامات مناسبی را دنبال کرده که محور این اقدامات طرح تحول سلامت بوده است، با طرح تحول سلامت نسبت به توسعه شبکه بهداشت، زیرساخت‌ها، پایگاه‌های سلامت، کیلینک‌های ویژه و مراکز دندان‌پزشکی گام‌های موثری برداشته شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان با محوریت طرح تحول سلامت تلاش کرده هزینه‌ها کاهش یابد، که بر این اساس 90 درصد هزینه‌ بیماران بستری و 70 درصد هزینه بیماران سرپایی از سوی دولت پرداخت شده است.

وی افزود: وزارت بهداشت و درمان تلاش کرده در چهار سال گذشته آنچه طبق قانون اساسی حق مردم در حوزه سلامت برشمرده شده و دغدغه مقام معظم رهبری در این زمینه بوده را محقق سازد، در واقع طرح تحول سلامت یکی از برنامه‌های خوب دولت در عرصه فرهنگی و اجتماعی بوده البته ایرادات و نقدهایی مطرح است که در دولت دوازدهم باید رفع شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در دولت دوازدهم باید تلاش شود ادامه طرح تحول سلامت منطبق بر مفاد برنامه ششم توسعه اجرا شود،  بدین معنا که پزشک خانواده، نظام ارجاع، سطح بندی خدمات، اعلام راهنماهای بالینی به مراکز درمانی و جلوگیری از مراجعه مستقیم مردم به مراکز تخصصی و فوق تخصصی برای کاهش هزینه‌ها عملیاتی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سید حسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان، گفت: خدمات بهداشتی در روستاهای با جمعیت ۱۵۰۰ نفر، پایگاه های بهداشتی به ازای ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر و مراکز جامع خدمات سلامت برای ۲۵ تا ۵۰ هزار نفر جمعیت به مردم ارائه می شود، البته در دولت یازدهم، شبکه بهداشت کشور بازطراحی و ۱۸۰۰ مرکز جامع خدمات سلامت در کشور راه‌اندازی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet