هدر موبایل
1396/02/22 09:29:24
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی تشریح کرد:

توطئه انگلیسی ارتش اردن علیه دمشق/تبدیل ارتش اردن به عنوان نیروی ذخیره آمریکا در منطقه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برنامه ریزی و گارد عملیات نظامی اردن در مرز سوریه نشان دهنده شکست توطئه های حامیان سلطه علیه جریان مقاومت است.
توطئه انگلیسی ارتش اردن علیه دمشق/تبدیل ارتش اردن به عنوان نیروی ذخیره آمریکا در منطقه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برنامه ریزی و گارد عملیات نظامی اردن در مرز سوریه نشان دهنده شکست توطئه های حامیان سلطه علیه جریان مقاومت است. https://cdn.icana.ir/d/019/73973.jpg توطئه,انگلیسی,ارتش,اردن,علیه,دمشق/تبدیل,ارتش,اردن,به,عنوان,نیروی,ذخیره,آمریکا,در,منطقه Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به حضور نیروهای ارتش اردن در مرز سوریه گفت: سنگ بنای ارتش اردن توسط بریتانیایی ها گذاشته شده است و این روند با حضور مستشاران انگلیسی تا امروز ادامه یافته است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: جریان سلطه به ارتش اردن همواره به عنوان نیروی ذخیره نگاه کرده است.

وی در ادامه افزود: اردن که از اعضای جریان آمریکایی ائتلاف ادعایی ضد داعش است امروز هم با ادعای دفع خطر تروریسم در سوریه به مرزهای این کشور نزدیک شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تحرکات نظامی یا حتی عملیات محدود نظامی ارتش اردن همانند ارتش ترکیه در مرزسوریه با حضور نیروهای انگلیسی تحت نظارت ارتش آمریکا اتفاقی است که از پیش برای ایران قابل پیش بینی بود.

وی تصریح کرد: مداخله نظامی اردن و ترکیه به پیچیده تر شدن جنگ سوریه منجر خواهد شد که تبعات آن بیش از دمشق گریبان آنکارا و امان را خواهد گرفت.

کریمی قدوسی گفت : براساس برنامه های پنتاگون ، جنگ نیابتی تاکتیک اساسی آمریکا برای جنگ علیه جریان مقاومت است اما آنها در حمایت از داعش و معارضین سوری به نتیجه نرسیده اند.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی و گارد عملیات نظامی اردن در مرز سوریه نشان دهنده شکست توطئه های حامیان سلطه علیه جریان مقاومت است اما این اقدام نیز در نهایت به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محافل رسمی اردن با اشاره به مانور شیرآماده در مرزهای شمالی این کشور، اعلام کردند به هیچ کس اجازه نمی دهند به مرزهای اردن تعرض کند و با هرگونه تلاش در این خصوص با قاطعیت مقابله خواهند کرد حتی اگر ناچارشوند این کار را از طریق خاک سوریه انجام دهند زیرا حمایت از مرزها برای آنان اولویت دارد.

محافل اردنی همچنین صف آرایی نیروهای نظامی در نقطه مرزی با سوریه را تکذیب کرده اند حال آنکه شبکه المیادین از آن تحت عنوان ساعت صفر برای حمله به خاک سوریه یاد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet