هدر موبایل
1396/02/22 13:51:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه تشریح کرد:

آغاز دومینوی تجزیه خاورمیانه با تهدید تمامیت ارضی سوریه توسط اردن و ترکیه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مداخله نظامی ترکیه یا تدارک عملیات نظامی اردن در سوریه اقداماتی است که منجر به تجزیه سوریه خواهد شد.
آغاز دومینوی تجزیه خاورمیانه با تهدید تمامیت ارضی سوریه توسط اردن و ترکیه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مداخله نظامی ترکیه یا تدارک عملیات نظامی اردن در سوریه اقداماتی است که منجر به تجزیه سوریه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109815655818.jpg آغاز,دومینوی,تجزیه,خاورمیانه,با,تهدید,تمامیت,ارضی,سوریه,توسط,اردن,و,ترکیه Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: براساس خبرهای منتشر شده در رسانه های عربی ؛ اردن، آمریکا و انگلیس در پی اجرای عملیات نظامی در جنوب سوریه هستند.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو گفت: روند رفتاری اردن درباره سوریه، پس از دیدار ملک عبدالله با دونالد ترامپ تغییر محسوسی کرد تا جایی که امان، ایران و داعش را در اقدامی خصمانه در یک کفه ترازو قرار داد.

وی در ادامه افزود:بلافاصله پس از این دیدار و حدود یک ماه پیش کشتی آمریکایی «Liberty Passion» در بندر اردنی «عقبه» پهلو گرفت و تجهیزات نظامی سنگین نظیر تانک، نفربر، توپ را تخلیه کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ارتش اردن ظرف چند هفته اخیر نیروهای نظامی خود را در مرز سوریه با حضور مستشاران انگلیسی و تفنگداران آمریکایی مستقر کرده است که باتوجه به موضع گیری سخنگوی دولت این کشور اتفاقات خوشایندی نیست.

وی تصریح کرد: گفته می شود عربستان تمام هزینه ورود اردن به جنگ جنوب سوریه را تامین خواهد کرد اما مساله اساسی اینجاست که دمشق بی تفاوت نخواهد ماند و امان با دردسرهای دومینویی مواجه خواهد شد.

فلاحت پیشه گفت: اولین مساله ای که برای اردن پیش خواهد آمد این است که امنیت داخلی این کشور با تهدید مرزهای سوریه به چالش کشیده خواهد شد.

وی با بیان این که تمامیت ارضی سوریه باید مورد احترام همه کشورها باشد ، گفت: مداخله نظامی ترکیه یا تدارک عملیات نظامی اردن در سوریه اقداماتی است که منجر به تجزیه سوریه خواهد شد.

این نماینده مجلس دهم گف: اقدامات مثبتی با مذاکرات سیاسی سوریه در نشست آستانه صورت گرفته است که می تواند از جنگ این کشور گره گشایی کند.

وی تاکید کرد: اگر اردن یا ترکیه نگرانی های امنیتی درباره جنگ سوریه باید به نتایج نشست آستانه میدان عمل دهند زیرا مذاکرات سیاسی تنها راهی است که می تواند واقعیات میدانی دمشق را نشان دهد.

فلاحت پیشه گفت: تجزیه کشورسوریه همانند تهدیدات امنیتی مساله ای است که مرز نمی شناسد و قطعا گریبان بانیان آن را خیلی سریع خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet