هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورمختار:

بلاتکلیفی دراجرای طرح کاداستر به دلیل عدم تامین اعتبار/ حفظ اراضی ملی وابسته به اجرای کامل کاداستر

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از اختصاص 40 درصد از بودجه کاداستر به هلال احمر، گفت: اجرای بخش بزرگی ازطرح کاداستر به دلیل نبود اعتبار بلاتکلیف باقی مانده است.
شنبه 23 اردیبهشت 1396 ساعت 13:24
بلاتکلیفی دراجرای طرح کاداستر به دلیل عدم تامین اعتبار/ حفظ اراضی ملی وابسته به اجرای کامل کاداستر عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از اختصاص 40 درصد از بودجه کاداستر به هلال احمر، گفت: اجرای بخش بزرگی ازطرح کاداستر به دلیل نبود اعتبار بلاتکلیف باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg بلاتکلیفی,دراجرای,طرح,کاداستر,به,دلیل,عدم,تامین,اعتبار/,حفظ,اراضی,ملی,وابسته,به,اجرای,کامل,کاداستر Icana

محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اختصاص بخشی از بودجه کاداستر به جمعیت هلال احمر، گفت: در اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد امدادرسان اقدامات قابل قبولی را در حوادث انجام می دهد هیچ شکی وجود ندارد، اما برای هلال احمر در لایحه بودجه سال جاری از محل های مختلف از جمله مالیات های ارزش افزوده و کاهش سهم کاداستر بودجه پیش بینی شد؛ اما انتظار نمی رفت که به اجرای کاداستر به عنوان یک طرح مهم و با اهمیت این چنین بی توجهی شود.

نماینده مردم بهار وکبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اجرای کاداستر تضمینی در راستای جلوگیری از تداخل مالکیت ها و تصرف اراضی ملی است، افزود: درشرایطی که چنین طرحی اجرا نمی شود، هر فردی به خود اجازه می دهد که زمینی را تصرف کرده و بدون داشتن مدرک و سندی قطعه از اراضی ملی را تصرف می کند.

وی با بیان اینکه نظارت های قابل قبولی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی درخصوص حفظ و صیانت ازاراضی ملی وجود ندارد، تصریح کرد: این رویه سبب تضییع حقوق بیت المال می شود، بنابراین امیدواریم با اصلاحیه درخصوص بودجه سال جاری بتوان این مشکل را حل کرد؛ البته طی یک ماه گذشته با حضور رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درمجلس به رفع این مشکل تاکید شد.

پورمختار با تاکید بر اینکه اجرای کاداستر در طی سالیان گذشته به دلیل عدم تخصیص بودجه کافی رو زمین مانده است،گفت: حدود 40درصد از بودجه کاداستر به جمعیت هلال احمر اختصاص یافت که می توان با اصلاح قانون بودجه سال جاری این میزان از بودجه را به کاداستر بازگرداند، هرچند که اکنون به اهمیت طرح کاداستر درمجلس و دولت توجه نشده است؛ البته بخشی ازکاداستر اجرا شده و بخش عمده ای از آن بلاتکلیف باقی مانده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه کاداستر به شناسایی دقیق حدود اراضی ملی کمک می کند، افزود: دراین شرایط اراضی ملی ازدست زمین خواران و تغییرکاربری ها درامان می ماند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر