پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/04/02 11:18:00
سرویس صحن

نطق حمید رسائی نماینده تهران

**حمید رسائی نماینده تهران در نطق میان دستور خود به تحلیل انتخابات و حوادث روزهای اخیر پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، وی که در صحن علنی سخن می‌گفت اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در انتخابات دهم ریاست جمهوری با مشارکت هشتاد و پنج درصد رییس جمهور را که نماد تفکر ولایت مداری، عدالت طلبی، مبارزه با فساد، استکبار ستیزی، ساده زیستی با بیست و چهار میلیون رای انتخاب کردند.

نماینده تهران گفت:لازم می‌دانم این افتخار بزرگ چهل میلیونی را به ملت شریف ایران، رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور و شما نمایندگان تبریک بگویم.

وی گفت: به آقای احمدی‌نژاد یادآور می شوم که مردم ایران در انتظار کابینه‌ای مردمی، انقلابی، پرکار، متعهد با داشتن ویژگی‌های چون شما هستند به ویژه انتظار دارند برخی معایب کابینه قبل که همواره حساسیت‌ها را برانگیخته بود در این کابینه مشاهده شود.

نماینده تهران خطاب به ملت گفت: علی‌رغم شیرینی حضور متعهدانه شما متاسفانه در روزهای اخیر شاهد هستیم که یکی از کاندیداهای شکست خورده برخلاف تمام شعارهای که در ایام تبلیغات انتخابات مطرح می‌کرد این روزها آشوب و بلوا را پی گرفته و تلاش می‌کند سیزده میلیون رای دهنده به خود را در برابر بیست و چهار میلیون دیگر قرار دهد.

وی افزود:‌ براساس این خود خواهی‌ها، کشور را هفته گذشته به التهاب فرو برد و علی‌رغم دعوت رهبری برای بازگشت ایشان به خیمه انقلاب و هزینه معظم له از آبروی خود برای بازگرداندن آبروی از دست رفته این جماعت شاهدیم که در مقابل این رأفت اسلامی پس از سه روز همچنان از سوی سکوت غیرباور برخی را  و از سوی دیگر بیانیه‌های مملو از اهانت و تحریک پرآشوب برخی دیگر را

شاهدیم.

رسایی خطاب به موسوی گفت:‌ شما که در مصاحبه‌های اول خود اعلام کردید از سایتهای ساختار شکن و بیان حرفهای تند دوری می‌کنید آیا با بیانیه‌ها و رفتارهای ساختار شکنانه تبدیل به سوژه رادیوهای بیگانه و سایت‌های تندرو شدید.

وی افزود: شما که در بیانیه اول‌تان نوشتید به زودی در شور مبارزات انتخاباتی هر کس نمونه‌ای از دولتی را که برقرار خواهد کرد که در معرض دیدگان قرار می‌دهد آیا این بود ارمغان آن دولتی که اگر رای می‌آوردید می‌خواستید به ملت ایران نشان دهید.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: این روزها رژیم سفاک اسرائیل برای فروپاشی نظام ولایی به شما دلخوش کرده است در تاریخ 24/1/88 گفتید آنچه مرا به صحنه کشاند به هم خوردن قواعد و از جمله مهمترین آن قانون شکنی و قانون گریزی است که ممکن است اگر ادامه پیدا کند به کشور آسیب جدی وارد می‌کند. کشوری که در آن قانون حاکم نباشد رستگاری نخواهد داشت.

رسائی از موسوی پرسید، سئوال این است که در حال حاضر شما در حال قانونگرایی و رستگار کردن کشور هستید یا قانون گریزی و تخریب آن.

وی افزود: از یاد برده‌اید که در تاریخ 21/2/79 پس از برگزاری انتخابات مجلس ششم وقتی شورای نگهبان در حال انجام وظایف قانونی خود بود در مصاحبه با روزنامه بیان گفتید ظاهراً عده‌ای هنوز به ضرورت احترام به آرای مردم در جمهوری اسلامی اعتقاد ندارند و به قضاوت خود و اطرافیان و همفکران خود بیش از عقل جمعی و نظرات عمومی اهمیت می‌دهند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: یادتان رفته که در ایام تبلیغات انتخاباتی در 23/1/88 وقتی به دیدار مراجع رفتید گفتید هیچ کس نمی‌تواند بی‌نیاز از این باشد که در جامعه‌ای که دینی است و مراجع در آن اهمیت دارند به صحنه بیاید بدون این که رابطه خود را با مراجع روشن کند.

وی افزود: اکنون موضع مراجع عظام تقلید درباره اقدامات غیرقانونی و آشوب طلبی‌ها و لزوم قانون‌گرایی به صراحت اعلام شده است اگر شما دروغگو نیستید رابطه خود را با نظر مراجع معلوم کنید.

وی افزود: آقای موسوی، شما در 20 /1/88 بسیجی را حافظ حرز و ناموس مردم دانستید و او را در ادای وظیفه مثل رهبرش پیرو حق دانستید دقیقاً بسیجی ما به پیروی از رهبرش برای دفاع از ناموس مردم که هوادار نماهای شما چادر از سرشان می‌کشیدند و به گوله بستندشان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و زخمی و شهید شدند.

رسائی افزود: متاسفانه برخی از حامیان نیمه پنهان شما از تریبون مجلس این‌ها را متهم می‌کنند که بسیج باید با مردم مهربان‌تر باشد.

وی گفت: آقای موسوی شما که امروز رادیو آمریکا و اسرائیل تشنه اظهارات شما هستند از یاد نبرده‌اید که در تاریخ 3/2/88 در دانشگاه مشهد گفتید ولایت فقیه بزرگترین نقش را در پیروزی انقلاب داشته است و در این سی سال بدون این اصل هر لحظه ممکن بود به فضای قبل از انقلاب برگردیم .

ولایت فقیه ما را در مقابل کودتا و خود مختاری حفظ کرده است و من با قبول این اصل وارد عرصه انتخابات شده‌ام.

وی افزود: شما با خود چه فکر کرده‌اید که ولایت فقیه نمی‌تواند جلوی کودتای مخملی شما را بگیرد، با خود فکر نکردید که در ایران اسلامی رهبری انقلاب با یک خطبه نماز جمعه همه نقشه‌های دشمن را که امروز به برکت خود خواهی و قدرت طلبی شما دلخوش کرده‌اند را نقش برآب خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet