هدر موبایل
1396/02/24 14:15:18
سرویس اجتماعی
هاشمی مطرح کرد:

حضور اثربخش داروسازان بالینی در کنار تیم درمان/تمهیدات وزارت بهداشت برای استفاده از داروسازان بالینی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه حضور داروسازان بالینی تاثیر مثبتی در کنار تیم درمان دارند، گفت: قطعا برای استفاده درست از ظرفیت این نیروها باید سازوکار دقیقی تعریف شود.
حضور اثربخش داروسازان بالینی در کنار تیم درمان/تمهیدات وزارت بهداشت برای استفاده از داروسازان بالینی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه حضور داروسازان بالینی تاثیر مثبتی در کنار تیم درمان دارند، گفت: قطعا برای استفاده درست از ظرفیت این نیروها باید سازوکار دقیقی تعریف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg حضور,اثربخش,داروسازان,بالینی,در,کنار,تیم,درمان/تمهیدات,وزارت,بهداشت,برای,استفاده,از,داروسازان,بالینی Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه داروسازان بالینی کمک زیادی در حوزه سلامت انجام می دهند، افزود: اغلب در کشورهای پیشرفته استفاده از داروسازان بالینی کمک ویژه ای به حوزه سلامت می کنند این درحالی است که در کشورما برخی از بیمارستان ها از این نیروها استفاده می کنند.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: داروسازان بالینی جدای از داروسازان در داروخانه ها است و تاثیرگذاری عملکرد آنها بر بیمار خود را نشان می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: داروسازان بالینی به عنوان تیم درمان درکنار پزشکان فعالیت می کنند تا پروسه درمان با دقت و سهولت بهتری طی شود.

وی یادآور شد: واقعیت آن است که تعداد داروسازان بالینی به نسبت تخت های بیمارستانی کم است و باید برای رسیدن به نقطه مطلوب و استفاده درست از ظرفیت این نیروها سازوکار دقیقی تعریف شود.

هاشمی تاکید کرد: وزارت بهداشت باید تمهیداتی برای استفاده از ظرفیت داروسازان بالینی به کار گیرد زیرا حضور این نیروها باعث افزایش راندمان کاری در حوزه بهداشت و درمان می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک داروسازان بالینی نیازمند تخصص است و باید حضور این نیروها در سایر بیمارستان ها تعمیم داده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet