شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/02 15:48:00
سرویس سیاسی

عباسپور از تشکیل کمیته‌ای با عنوان پیگیری حوادث دانشگاه تهران خبر داد

**علی عباسپور عضو کمیته حقیقت یاب حوادث اخیر در مجلس از تشکیل کمیته‌ای با عنوان پیگیری حوادث دانشگاه در دانشگاه تهران خبر داد.

علی عباسپور در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به اینکه کمیته تشکیل شده از سوی رئیس مجلس جهت بررسی اغتشاشات اخیر همچنان در حال بررسی مسایل پیش آمده اخیر است گفت: کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس نیز درهمین رابطه جلسه‌ای با برخی اساتید دانشگاه تهران داشت.

وی گفت: اعضای کمیته حقیقت یاب مجلس با اعضای این کمیته تشکیل شده در دانشگاه همکاری‌های نزدیک و جدی جهت حل مشکلات اخیر پیش آمده در دانشگاه خواهندداشت.

نماینده تهران افزود: ما معتقدیم که باید برای پیگیری وضعیت کوی دانشگاه و سایر دانشگاه‌های کشور همچون دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی اصفهان پیگیری‌های جدی صورت گیرد.  

عضو کمیته حقیقت یاب حوادث اخیر گفت :‌تاکید ما بر این است که هر چه سریعتر خسارت وارده به دانشجویان دانشگاه کوی پرداخت شود.

 عباسپور ضمن بیان این مطلب که به دنبال پیگیری وضعیت ورود و خروج نیروها طی چند روز گذشته به دانشگاه هستیم گفت: باید مشخص شود که چه کسانی و به چه نحوی وارد دانشگاه شدند همچنین وضعیت قوانین در مورد ساماندهی نیروها و ارتباط آنها با دانشگاه از مواردی است که مورد نظر ماست.

وی گفت: هرگونه استعفای اساتید دانشگاه شریف را کذب است و  براساس اطلاعاتی که ما داریم اساتید دانشگاه شریف استعفا ندادند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به حضور وزیر علوم در جلسه اخیر کمیسیون گفت: در این جلسه که تعدادی از روسای دانشگاه ها نیزحضور داشتند زاهدی گزارشی از حوادث اخیر را  ارایه کرد.

عباسپور افزود : باید مشخص شود که از سوی چه ارگان‌های و با چه مجوزی این ورود و خروج ها به دانشگاه صورت گرفته است واین ابهامات باید پاسخ خود را پیدا کند.

وی ضمن بیان این مطلب که  فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران ورود نیروهای انتظامی به کوی دانشگاه را تکذیب کرده است گفت: عنوان می‌شود نیروهای انتظامی با مجوز شورای تامین استان تهران وارد کوی دانشگاه شدند که همه این موارد را ما بررسی خواهیم کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet