پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/02/25 07:07:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

سودجویان از کودکان کار تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند/کودکان خیابانی در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه کودکان کار و خیابانی در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند بر لزوم تعیین متولی واحد برای حمایت از این کودکان تاکید کرد.
سودجویان از کودکان کار تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند/کودکان خیابانی در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه کودکان کار و خیابانی در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند بر لزوم تعیین متولی واحد برای حمایت از این کودکان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103545118620.jpg سودجویان,از,کودکان,کار,تحت,پیگرد,قانونی,قرار,می‌گیرند/کودکان,خیابانی,در,معرض,انواع,آسیب‌های,اجتماعی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری  خانه ملت، در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه تهران شهر امنی برای کودکان نیست با هشدار نسبت به اینکه کودکان کار و خیابانی در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند، گفت: سازمان بهزیستی و شهرداری باید نسبت به جمع آوری و ساماندهی کودکان کار وخیابانی از سطح پایتخت اقدام کرده و به صورت هماهنگ به وظیفه خود عمل کنند.

وضعیت کودکان کار و خیابانی مشکل عمده کلانشهرهای کشور است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کودکان کار و خیابانی معضل عمده کلانشهرهای کشور است، افزود: جمع آوری کودکان کار و خیابانی نباید به گونه ای باشد که بعد از مدتی شاهد حضور آنها در سطح شهر باشیم.

تاکید بر لزوم ساماندهی کودکان کار و خیابانی/ فضاهای مشخصی برای نگهداری از این کودکان در نظر گرفته شود

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی کودکان کار و خیابانی با بیان اینکه باید فضاهای مشخصی برای نگهداری از  این کودکان در نظر گرفته شود تا در معرض آسیب قرار نگیرند، گفت: کودکان باید از سطح شهر جمع آوری و در محیط مناسب نگهداری شوند در این رابطه نیاز است بدسرپرست ها شناسایی و مورد حمایت جدی نهادهای حمایتی قرار گیرند زیرا افراد سودجو و مافیای از این کودکان سوء استفاده کرده و از آنها برای نیل به مقاصد شوم خود استفاده می کنند.

تاکید بر لزوم شناسایی و برخورد قضایی مناسب با مافیای کودکان کار و خیابانی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم شناسایی و برخورد قضایی مناسب با مافیای کودکان کار و خیابانی، گفت: در برنامه ششم توسعه مصوبه ای به کاهش تعداد کودکان کار اختصاص داده شده است.

لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان نگاهی جدی به کودکان بدسرپرست و کار دارد

ذوالقدر با بیان اینکه لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان نگاهی جدی به کودکان بدسرپرست و کار دارد، گفت: در این لایحه سودجویانی که اقدام به بکارگیری کودکان می کنند تحت پیگیرد قضایی قرار می گیرند؛ انتظار می رود با تعیین تکلیف هر چه سریع تر این لایحه شاهد کاهش سوء استفاده از کودکان بدسرپرست و کار باشیم.

تمامی کودکان کار پایتخت بدسرپرست هستند/ لزوم تعیین متولی واحد برای حمایت از کودکان کار وخیابانی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با یادآوری اینکه تمامی کودکان کار پایتخت بدسرپرست هستند، ادامه داد: به صورت جدی نیاز است یک دستگاه و متولی واحد برای جمع آوری، ساماندهی و حمایت از کودکان کار و خیابان در نظر گرفته شود زیرا در زمینه جمع آوری و ساماندهی کودکان بدسرپرست و کار پراکندگی و بی نظمی هایی دیده می شود و هرکدام از دستگاه ها دیگری را مقصر جلوه می دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با حمایت شورای شهر تهران از کودکان کار و خیابانی، گفت: بهتر است شورای شهر توجه بیشتری به این کودکان داشته و با اتخاذ تمهیدات ویژه حمایت های لازم را از آنها در دستور کار قرار دهد؛ مجمع نمایندگان استان تهران در جلسات برگزار شده با رئیس شورای  شهر موضوع کودکان کار و خیابانی را مطرح و درخواست کردیم به این موضوع ورودی جدی داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet