انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/23 16:27:00
سرویس بین الملل

دیدار خداحافظی سفیر ژاپن در تهران با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

هیده آکی دومیچی سفیر ژاپن در تهران پیش از ظهر امروز دوشنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی با آقای محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار آقای باهنر ایران و ژاپن را دو کشور بزرگ با سابقه ای طولانی و فرهنگی اصیل در قاره آسیا دانست و اظهار امیدواری کرد که مناسبات دو کشور روز به روز شاهد ارتقا و تعمیق بیشتری باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، قوه مقننه را یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در سیاست داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و ارتباطات نزدیک میان مجالس دو کشور را در تحکیم هر چه بیشتر روابط دو جانبه در ابعاد مختلف موثر توصیف کرد.

آقای باهنر در ادامه با اشاره به وجود عرصه های گوناگون برای همکاری های بیشتر دو کشور، تلاش مشترک ایران و ژاپن در مجمع پارلمانی آسیا را در تقویت ثبات و صلح در قاره آسیا و منطقه تعیین کننده ارزیابی کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک انتخاب آقایان فوکودا به عنوان نخست وزیر و کومورا به عنوان وزیر خارجه جدید ژاپن و نیز ابراز خرسندی از عضویت آنان در گروه دوستی پارلمانی دو کشور، از نمایندگان عضو گروه دوستی ژاپن و ایران برای انجام یک دیدار رسمی از کشورمان دعوت بعمل آورد.

در ادامه این دیدار سفیر ژاپن در تهران، ایران و ژاپن را دو کشوری با پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی توصیف و اظهار امیدواری کرد که با همکاری های نزدیکتر میان نمایندگان مجالس زمینه برای ارتقای سطح مناسبات دو کشور مهیا تر شود.

هیده آکی دومیچی ایران را کانون توجه جهان و کشوری با اهمت برای ژاپن دانست و علاقمندی دولت متبوعش را برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار داد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet