هدر موبایل
1396/02/25 07:35:00
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

سرخوردگی یا غرور کاذب دو محصول نامبارک نخبه‌پروری‌های اجباری در مدارس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است افرادی که در مدارس به اصطلاح نخبه درس می‌خوانند عمدتا دچار غرور کاذب می‌شوند و آنها که از این مسیر بازمی‌مانند، سرخورده.
سرخوردگی یا غرور کاذب دو محصول نامبارک نخبه‌پروری‌های اجباری در مدارس سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است افرادی که در مدارس به اصطلاح نخبه درس می‌خوانند عمدتا دچار غرور کاذب می‌شوند و آنها که از این مسیر بازمی‌مانند، سرخورده. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105800437088.jpg سرخوردگی,یا,غرور,کاذب,دو,محصول,نامبارک,نخبه‌پروری‌های,اجباری,در,مدارس Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از جداسازی مدارس میان دانش‌آموزان با ضریب وشی متفاوت، گفت: اگر پژوهشی در این زمینه که نخبه پروری چه فوایدی برای جامعه داشته صورت بگیرد یا اینکه افرادی که با این عنوان وارد مدارس خاص شده‌اند به چه میزان کارآفرین، دارای مهارت و پیشرو حل مشکلات جامعه بوده‌اند به یقین نتیجه خوشایندهی حاصل نخواهد شد چراکه عموم این افراد نه تنها در این عناوین نمی‌گنجند و جامعه را به اهداف مورد نظر نزدیک نکرده بلکه بسیاری از آن‌ها گوشه‌گیر و دارای مشکلات متعدد دیگر شده‌اند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که کدام منطق افراد را در پی چند تست هوشی تبدیل به نابغه می‌کند، ادامه داد: متاسفانه افرادی که در این قالب پذیرفته شده‌اند به افرادی عموما گوشه‌گیر یا دارای غرور کاذب با سطح توقع بالا از جامعه تبدیل شده‌اند در حالی که این افراد می‌توانستند در مشاغل متوسط بسیار مفید واقع شوند.

وی با بیان اینکه توهم نخبه بودن در میان خانواده‌ها و دانش‌آموزانی که در این مدارس درس خوانده‌اند سبب شده که خود را هم اندازه منطقه زندگی‌شان نداند و دست به مهاجرت بزنند، اضافه کرد: این موضوع سبب سرخوردگی و افسردگی دیگر دانش‌آموزانی که نتواستند به این مدارس راه پیدا کنند نیز شده است.        

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه کشورهای پیشرفته جهان به این نتیجه که مدارس باید همسان باشند رسیده‌اند، افزود:  بچه‌ها باید یاد بگیرند چطور در کنار دیگران که بهره‌هوشی وضعیت اقتصادی بالا یا پایین‌تر زندگی کنند چراکه جامعه تنها در این شرایط رشد خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet