هدر موبایل
1396/02/25 10:51:23
سرویس اقتصادی
حسین زاده بحرینی:

اصلاح نرم افزار حقوقی بانک ها در اولویت کار دولت آتی باشد/غفلت دولت ها از توجه به عمق نظام بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:نرم افزار حقوقی که هم اکنون بانک ها را اداره می کند، شامل قانون عملیات بانکداری بدون ربا و قانون پولی و بانکی کشور باید به سرعت و با دقت اصلاح شود.
اصلاح نرم افزار حقوقی بانک ها در اولویت کار دولت آتی باشد/غفلت دولت ها از توجه به عمق نظام بانکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:نرم افزار حقوقی که هم اکنون بانک ها را اداره می کند، شامل قانون عملیات بانکداری بدون ربا و قانون پولی و بانکی کشور باید به سرعت و با دقت اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103104995885.jpg اصلاح,نرم,افزار,حقوقی,بانک,ها,در,اولویت,کار,دولت,آتی,باشد/غفلت,دولت,ها,از,توجه,به,عمق,نظام,بانکی Icana

محمدحسین حسین زاده بحرینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت آینده باید شناخت دقیقی از مسائل نظام بانکی پیدا کند، گفت: بسیاری از دولتی ها و صاحبنظران شبکه بانکی به عمق نظام بانکی پی نبرده اند، چرا که نظام بانکی ایران دارای ابعاد مختلفی است که باید همه جانبه به این ابعاد نگریسته شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود:اگر شخصی صرفا از این زاویه به نظام بانکی بنگرد که نظام بانکی مشکل شرعی دارد، قطعا نظام بانکی را به خوبی رصد نکرده است، اگر شخصی از این بعد به سیستم بانکداری نگاه کند که قوانین فعلی بانکداری ناکافی بوده نظام بانکداری را به درستی درک نکرده است.

اولین گام دولت دوازدهم در حوزه بانکداری شناخت دقیق و علمی سیستم بانکی است

 حسین زاده بحرینی ادامه داد:همچنین اگر شخصی تنها به بخش معوقات بانکی توجه کند، به سیستم بانکداری با تمام ابعاد توجه نکرده است و اگر شخصی به خلق پول توسط بانک ها و افزایش بی رویه نقدینگی توجه کند، گرچه عمیق تر به نظام بانکداری توجه کرده اما تمام ابعاد را ندیده است.

وی با بیان اینکه اولین گام دولت دوازدهم در حوزه بانکداری شناخت دقیق و علمی و با تمام ابعاد و زوایای سیستم بانکی است، یادآور شد:زمانی که سیستم بانکداری شناسایی شد، دولت باید متناسب با آسیب شناسایی های صورت گرفته برنامه نجات را تنظیم کند.

طرح نجات بانکی و اصلاح قانون سیستم بانکی را ساماندهی می کند

حسین زاده بحرینی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای دنیا مشکل بانکداری داشته اند، که برای رفع آن برنامه نجات تنظیم کرده اند، افزود: برنامه نجات سیستم نظام بانکی ایران دو بخش داشته که بخشی از آن نجات از درون و بخشی نجات از بیرون است که در بخش نجات از بیرون حاکمیت شامل قوه مجریه و مجلس برای رفع مشکلات عدیده نظام بانکداری ورود کنند.

وی با بیان اینکه نجات از درون متناسب با درک بانکداران از نظام بانکی باید طراحی شود، ادامه داد:نرم افزار حقوقی که در حال حاظر بانک ها را اداره می کند، شامل قانون عملیات بانکداری بدون ربا و قانون پولی و بانکی کشور باید به سرعت و با دقت اصلاح شود، اقدامی که هم اکنون مجلس متولی آن شده و حدود 3 سال است که مجلس متولی آن شده و با تلاش بی وقفه در حال اقدام است.

عضو کمیسیون با بیان اینکه با طرح نجات بانکی و اصلاح قانون می توان سیستم بانکی را ساماندهی کرد، یادآورشد:نظام بانکی باید متناسب با فرهنگ اسلامی، توقعات مراجع تقلید و متناسب با نیاز اقتصادی کشور باشد و به خوبی بخش واقعی اقتصاد را پشتیبانی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet