خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/25 12:02:46
سرویس اجتماعی
بختیاری:

زنگ خطر انقراض یوزایرانی به صدا درآمده است/ شکارچیان غیرمجاز، تهدیدی جدی برای گونه های در حال انقراض

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید خطر انقراض پلنگ و یوز ایرانی را جدی بگیرد، شکارچیان غیرمجاز را تهدیدی جدی برای گونه های در حال انقراض و محیط بانان دانست.
زنگ خطر انقراض یوزایرانی به صدا درآمده است/ شکارچیان غیرمجاز، تهدیدی جدی برای گونه های در حال انقراض عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید خطر انقراض پلنگ و یوز ایرانی را جدی بگیرد، شکارچیان غیرمجاز را تهدیدی جدی برای گونه های در حال انقراض و محیط بانان دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101356947524.jpg زنگ,خطر,انقراض,یوزایرانی,به,صدا,درآمده,است/,شکارچیان,غیرمجاز،,تهدیدی,جدی,برای,گونه,های,در,حال,انقراض Icana

علی بختیاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه وضعیت گونه های نادر جانوری کشور بحرانی است، گفت: متاسفانه وضعیت گونه های جانوری مانند پلنگ و یوز ایرانی مطلوب نبوده و به دلیل بی توجهی نسل آنها در معرض انقراض و  تهدید قرار دارد.

حفاظت و صیانت از گونه های در معرض انقراض وظیفه ذاتی سازمان حفاظت محیط زیست/ خطر انقراض نسل یوز و پلنگ ایرانی جدی گرفته شود

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حفاظت و صیانت از گونه های در معرض انقراض وظیفه ذاتی سازمان حفاظت محیط زیست است، افزود: این دستگاه باید همانند دیگر مسائل زیست محیطی خطر انقراض یوز و پلنگ ایرانی را جدی گرفته و با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از انقراض نسل آنها جلوگیری کند.

بی توجهی دستگاه های مسئول، عدم شناسایی محل زیست، کمبود غذا، تخریب زیستگاه، شکار، تصادفات جاده ای عوامل موثر در کاهش نسل یوز و پلنگ ایرانی

وی بی توجهی دستگاه های مسئول، عدم شناسایی محل زیست، بیماری، کمبود غذا، تخریب زیستگاه، شکار، قاچاق، تصادفات جاده ای و ... را در کاهش نسل پلنگ و یوز ایرانی موثر دانست و درباره گرفتار شدن پلنگ ها در تله های شکار گراز، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید با تدابیر ویژه نسبت به مدیریت این موضوع و ایمن سازی محل تردد و زیست پلنگ ایرانی اقدام کرده و با فرهنگ سازی مناسب، روستاییان را نسبت به خطر تله گذاری برای حیات وحش آگاه کنند.

شکارچیان غیرمجاز تهدیدی جدی برای گونه های در حال انقراض و محیط بانان

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه شکارچیان غیرمجاز تهدیدی جدی برای گونه های در حال انقراض و محیط بانان محسوب شده و محیط بانان از تجهیزات و امکانات کافی برای مقابله با آنها برخوردار نیستند، افزود: باید حمایت های قانونی لازم از محیط بانان صورت گرفته و صلاحیت و امکانات لازم برای حفاظت از گونه های در معرض انقراض و همچنین انجام ماموریت ها به محیط بانان داده شود.

آماری از تعداد پلنگ و یوز ایرانی در دست نیست/ محل زیست گونه ها شناسایی و ایمن سازی شود

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس دهم، با بیان اینکه آماری از تعداد پلنگ و یوز ایرانی در دست نیست، جلوگیری از انقراض نسل آنها را مستلزم تلاش و توجه جدی دستگاه های مسئول دانست و تصریح کرد: از آنجایی که این گونه ها در معرض انقراض قرار دارند بنابراین به صورت جدی نیاز است دستگاه های مسئول محل زیست آنها را در کشور شناسایی و نسبت به  ایمن سازی زیستگاه آنها اقدام کنند.

اگر محیط زیست برای حفاظت از گونه های در معرض انقراض با کمبود منابع مواجه است کمبودها را در قالب لایحه به مجلس ارائه کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از گونه های در معرض انقراض با کمبود منابع مواجه است کمبودها را در قالب لایحه به مجلس ارائه کند، تصریح کرد: باید زنگ خطر انقراض نسل یوز و پلنگ ایرانی در کشور به صدا درآید، محل زیست آنها تحت پایش شدید قرار گرفته و همچنین احیای نسل آنها در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet