پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/02/25 12:17:07
سرویس اجتماعی
محسنی‌بند‌پی در گفت‌وگو با خانه‌ملت:

دستگاه قضا و ناجا مسئول جمع‌آوری کودکان کار از خیابان‌ها/بهزیستی تنها موظف به نگهداری کودکان کار است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان تنها موظف به نگهداری و آموزش کودکان کار بوده و پذیرش و جمع‌آوری آن ها بر عهده قوه قضاییه و نیروی انتظامی است.
دستگاه قضا و ناجا مسئول جمع‌آوری کودکان کار از خیابان‌ها/بهزیستی تنها موظف به نگهداری کودکان کار است رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان تنها موظف به نگهداری و آموزش کودکان کار بوده و پذیرش و جمع‌آوری آن ها بر عهده قوه قضاییه و نیروی انتظامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/73599.jpg دستگاه,قضا,و,ناجا,مسئول,جمع‌آوری,کودکان,کار,از,خیابان‌ها/بهزیستی,تنها,موظف,به,نگهداری,کودکان,کار,است Icana

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اقدامات انجام گرفته از سوی سازمان بهزیستی در راستای حمایت از کودکان معتاد، کار و افرادی که مورد خشونت واقع شدند، گفت: در استان سیستان و بلوچستان دو مرکز راه اندازی شده تا کودکان معتاد در آن نگهداری شوند، بهزیستی نسبت به بازتوانی این کودکان اقدام کرده و توانسته گام مثبتی را در این زمینه بردارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: کودکانی که مورد خشونت واقع شدند یا از آنها برای موارد مختلف مانند کار استفاده می‌شود نیز بعد از پذیرش مورد حمایت قرار خواهند گرفت اما پذیرش این کودکان با بهزیستی نیست.

وی یادآور شد: هر گونه جمع‌آوری کودکان کار یا خیابانی با دستور قوه قضاییه باید باشد، در حقیقت اگر قوه قضاییه تشخیص جمع‌آوری دهد، نیروی انتظامی نسبت به پذیرش اقدام کرده و بعد این کودکان در مراکز شهرداری و بهزیستی نگهداری و مراقبت می‌شوند.

محسنی بندپی با بیان اینکه سازمان بهزیستی نسبت به حرفه آموزی، آموزش و تحصیل این کودکان اقدام می‌کند، گفت: با این حال در صورتی که والدین کودکان به بهزیستی مراجعه و نسبت به تحویل فرزندان خود اقدام کنند، بهزیستی  به لحاظ حقوقی موظف به بازگرداندن این کودکان به والدین خود است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، تاکید کرد: تنها در صورتی که دستگاه قضا، عدم صلاحیت والدین جهت نگهداری فرزندانشان را تشخیص دهد، از این کودکان در بهزیستی به صورت دایم نگهداری خواهد شد، ضمن اینکه این آمادگی هم در بهزیستی وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet