خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/25 13:45:24
سرویس اجتماعی
حمزه مطرح کرد:

پیشرفت صادرات درحوزه تجهیزات پزشکی در پرتو تقویت دیپلماسی سلامت/بهبود واحدهای تولیدی حوزه سلامت بعد از برجام

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در حوزه دیپلماسی، شاهد پیشرفت های چشمگیر در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی هستیم.
پیشرفت صادرات درحوزه تجهیزات پزشکی در پرتو تقویت دیپلماسی سلامت/بهبود واحدهای تولیدی حوزه سلامت بعد از برجام عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در حوزه دیپلماسی، شاهد پیشرفت های چشمگیر در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102615081701.jpg پیشرفت,صادرات,درحوزه,تجهیزات,پزشکی,در,پرتو,تقویت,دیپلماسی,سلامت/بهبود,واحدهای,تولیدی,حوزه,سلامت,بعد,از,برجام Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بعد از توافق هسته ای در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی پیشرفت های خوبی صورت گرفت، افزود: البته هنوز در آغاز راه هستیم اما با این وجود شرکت های دانش بنیان مسیر این راه را آغاز کرده اند و به خوبی پیش رفته اند.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از شاخه های دیپلماسی اقتصادی، دیپلماسی سلامت و پزشکی است که می تواند به بنیان های اقتصادی کشور کمک کند و امید است بتوانیم با استفاد از این ظرفیت برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی استفاده کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید تلاش کرد تا از ظرفیت صنعت و تکنولوژی برای کشورمان به خوبی استفاده کرد، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه بر این نکته تاکید شد که دستگاه ها دیپلماسی کشور در خدمت نظام اقتصادی کشور قرار گیرد یعنی نمایندگان ایران در خارج از کشور زمینه را برای ارتباط با فعالان اقتصادی فراهم کنند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه عمدتا شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی در دست بخش خصوصی است لذا در برنامه ششم بر این نکته تاکید شد تا دستگاه دیپلماسی زمینه برای فعالیت بخش خصوصی با کشورها فراهم شود تا دولت با مراودات بخش های خصوصی کشورهای متقابل امور خود را پیش برد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: وضعیت واحدهای تولیدی حوزه سلامت بعد از توافق هسته ای نسبت به گذشته مطلوب شده است و رشد قابل توجهی داشته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet