هدر موبایل
1396/02/25 15:02:48
سرویس سیاسی
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه در گفت وگو با خانه ملت:

حرکت آراء خاموش جامعه به سمت میرسلیم / پیروزی روحانی در انتخابات 92 ربطی به عدم وحدت اصولگرایان نداشت/ تشریح دلایل عدم عضویت موتلفه در جمنا

بادامچیان معتقد است حضور میرسلیم ناقض وحدت اصولگرایان نیست.
حرکت آراء خاموش جامعه به سمت میرسلیم / پیروزی روحانی در انتخابات 92 ربطی به عدم وحدت اصولگرایان نداشت/ تشریح دلایل عدم عضویت موتلفه در جمنا بادامچیان معتقد است حضور میرسلیم ناقض وحدت اصولگرایان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201705105573525617.jpg حرکت,آراء,خاموش,جامعه,به,سمت,میرسلیم,/,پیروزی,روحانی,در,انتخابات,92,ربطی,به,عدم,وحدت,اصولگرایان,نداشت/,,تشریح,دلایل,عدم,عضویت,موتلفه,در,جمنا Icana

اسدالله بادامچیان در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در تشریح فضای سیاسی کشور از ابتدای انقلاب تا به امروز گفت: مرحوم شهید بهشتی در نامه ای که به شهید بهشتی نوشته  دو جریان سیاسی در کشور را شرح داده است یک جریان علاقه مندان به نظام هستند و تنها راه حرکت را عمل به موازین اسلامی در خط فقاهت و ولایت می داند و در مقابل نیز جریانی است که نظام و کشور را قبول دارند اما معتقد به یک نگاه لیبرالی ویا تند چپ هستند.

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان ین که مردم‌سالاری کشور را از توطئه ها در امان نگه داشته است، گفت: در طی سه دهه گذشته با توجه به اینکه نظام ما نظام مردم سالاری اسلامی و همه در تعیین سرنوشت کشور شریک هستند همواره از همه مردم در هر دو این جیان ها خواسته شده است تا در انتخابات شرکت کنند و از حق قانونی خود استفاده کنند.

وی درباره راهکارها و تلاش های نیروهای اصولگرا در زمینه انتخابات از ابتدای انقلاب تا کنون تصریح کرد:از همان آغاز در حزب جمهوری اسلامی و حتی کمی قبل از آن شورای نیروهای انقلاب را تشکیل دادیم و گروه های گوناگون با هم کار می کردیم و در این انتخابات ضمن این که احترام جمنا را داشتیم و در جلسات هم حضور پیدا کردیم اما امکان اینکه موتلفه عضو جمنا باشد نبود.

تشریح دلایل عدم عضویت موتلفه در جمنا / سیر تشریفات قانونی را طی نکرده بودند

بادامچیان در این خصوص تاکید کرد:  جبهه مردمی نیروهای انقلاب سیر قانونی خود را برای اخذ مجوز جبهه طبق قانون احزاب مصوب مجلس انجام نداده و تنها روندی عادی را انجام داده است .

اسدالله بادامچیان 3406755/10/2017 6:03:07 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/05/201705107923814944_Thum.jpg
اسدالله بادامچیان

 

وی ادامه داد: زمانی که یک حزب در کمیسیون احزاب اعلام درخواست تاسیس می دهد ، کمیسیون بررسی تشریفات قانونی را آغاز می کند، طی این دوره فعالیت این حزب غیرقانونی نیست اما سیر تشریفات قانونی آن هنوز انجام نشده است.

پیش از شکل گیری جمنا موتلفه میرسلیم را به عنوان کاندیدای خود اعلام کرده بود

نائب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین تصریح کرد: جمنا به دنبال عضو گیری نبود بلکه حمایت می خواست و وحدت را ندا سر داد و نیروهای گوناگون را کنار هم جمع کرد.

وی افزود: قبل از اینکه جمنا شکل بگیرد موتلفه با نظرخواهی از تمامی اعضا در سراسر کشور میرسلیم را انتخاب کرده بود.

بادامچیان در مورد انتخاب میرسلیم به عنوان کاندیدای حزب موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری 96 گفت: ما تنها حزبی هستیم که در سراسر کشور شعبه و دفتر داریم و بررسی کردیم و بعد آقای میرسلیم را طبق 60 شاخصه انتخاب کردیم و بعد در اجلاس مشهد با حضور آیت الله علم الهدی کاندیدای خود را اعلام کردیم، در مورد جمنا هم قرار بود آقای میرسلیم جز 10 نفر باشد اما آن ها مصلحت ندیدند .

حضور میرسلیم در انتخابات با وجود اعلام حمایت جمنا از قالیباف و رییسی ناقض وحدت نیست

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: حرکت جمنا در مورد حمایت از رییسی و قالیباف و در کنار این اعلام کاندیداتوری میرسلیم از موتلفه ناقض وحدت نبود و نیست چرا که تفرقه ایجاد کردن نافی وحدت است اما ما که تفرقه ایجاد نکردیم .

وی ادامه داد: انتخابات ما جنگ قدرت نیست در نظام اسلامی برگزیدن و انتخاب است یعنی به جای رقابت بررسی می کنیم چه کسی برای ریاست جمهوری و ... اصلح است  و اگر چند صالح داشتیم کدام اصلح است، این تکلیف شرعی است نه جنگ قدرت و در کنار این نیز رییس جمهور منتخب موظف است از همه گروه های سیاسی فارغ از دسته بندی های چپ و راست.

پیروزی روحانی در انتخابات 96 ناشی از تعدد حضور کاندیداهای اصولگرا نبود

بادامچیان با اشاره به آرایش سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری 92 نیز تصریح کرد: انتخاب حسن روحانی در سال 92 مربوط به تعدد کاندیداهای اصولگرا نبود چرا که در آن شرایط اگر اصولگرایان بر یک کاندید هم تمرکز می کردند باز احتمال این که روحانی رای بیاورد بود .

اسدالله بادامچیان 3406755/10/2017 6:03:06 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/05/201705103875466853_Thum.jpg
اسدالله بادامچیان

 

وی در مورد علل این موضوع خاطرنشان کرد: جامعه فرد جدیدی را به عنوان ریییس جمهور می خواست که نه صفر کیلومتر مثل احمدی نژاد باشد و نه این که روش دولت اصلاحات را پیگیری کند و نه روش دولت قبل ، در خرداد 76  هم من همین تحلیل را می گفتم که جامعه چهره جدیدی می خواهد و اگر آقای ناطق بیاید رای نمی آورد .

بادامچیان همچنین گفت: میرسلیم 7 سال رییس دفتر رهبری بوده است و بعد در وزارت ارشاد حضور داشته است  و بعد از آن نیز در عرصه ورزش 140 هزار نفر نجات غریق زن ومرد را تربیت کرده ، در دانشگاه ها تدریس کرده و استادکامل است  علاوه بر این رییس شورای مرکزی ما بوده است عضو حزب بوده و میرسلیم از هیچ زمینه ای کم ندارد سه زبان فرانسه انگلیسی و عربی را به خوبی حرف می زند و در ادبیات فارسی هم شخصیت برجسته دارد.

بعد از مناظره دوم آراء خاموش جامعه به سمت میرسلیم رفته است

بادامچیان گفت: بعد از مناظره دوم و رویکرد صحیح میرسلیم آراء خاموش جامعه به سمت وی هدایت شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر قطعیت کنار کشیدن جهانگیری به نفع روحانی نیز گفت: از کجا معلوم آقای جهانگیری کنار برود.

نائب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص میزان تحقق برنامه های حزب موتلفه با کاندیداتوری میرسلیم گفت: ما به تکلیف شرعی خود عمل کردیم و علاوه بر این یک نامزد نیز رقابت آزاد منطقی  است.

کاندیداتوری میرسلیم از موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری الگوی کار حزبی را مستحکم تر از قبل نشان داد

وی ادامه داد: موتلفه وظیفه داشت یک نفر را در صحنه داشته باشد تا با اخلاق رقابت کند و خود این گام بلندی است دوم اینکه موتلفه می خواست رویه کار نامزد حزبی را نشان دهد چون ما تا به امروز نامزد حزبی نداشتیم و امیدواریم این تجربه نو موفق باشد .

بادامچیان همچنین تصریح کرد:واقعیت این است که دولت آقای روحانی غریبه نبود اما نتوانست در 4 سال گذشته موفق عمل کند

وی درباره میزان آمادگی میرسلیم و موتلفه برای مدیریت دولت گفت:چند سال است از دبیران استانی خواستیم برنامه بومی اداره استان را در کنار اداره کل کشور مطرح کنند و نظر بدهند، موتلفه برنامه دارد و مثل دولت روحانی نیست که وقتی سر کار امد تازه به فکر برنامه ریزی افتاد.

اسدالله بادامچیان 3406755/10/2017 6:03:07 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/05/201705107784999308_Thum.jpg
اسدالله بادامچیان

 

بادامچیان با انتقاد از سیاست های مالی و حمایت های اقتصادی روحانی تاکید کرد: شناسایی اقشار و دهک های ثروتمند کار سختی نیست بلکه مصلحت های انتخاباتی مانع پالایش صحیح یارانه بگیران می شود کسانی که خانه های بالای شهر دارند، کارت بازرگانی دارند مشخص است که نباید یارانه دریافت کنند.

اقبال جامعه نسبت به میرسلیم رشد قابل توجه داشته است  

نائب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در مورد میزان اقبال جامعه به موتلفه بعد از کاندیداتوری میرسلیم تاکید کرد: اقبال جامعه نسبت به میرسلیم رشد قابل توجه داشته است   و شواهد بسیاری گویای این موضوع است.

موتلفه در جذب جوانان موفق عمل کرده است / 58 درصد اعضای فعلی کمتر از 40 سال دارند

بادامچیان در مورد ساختار سنی موتلفه نیز خاطر نشان کرد: موتلفه در جذب جوانان موفق عمل کرده است و 58 درصد اعضای فعلی کمتر از 40 سال را دارند، شورای مرکزی حزب موتلفه از 4 نسل است،  قائم مقام دبیرکل حزب دکتر جولایی فرزند شهید جولایی کمتر از 40 سال دارد علاوه بر این ها نسل چهارم عضو موتلفه داریم که نوجوانان هستند

موتلفه در جذب جوانان موفق عمل کرده است  خاطرنشان کرد: منش و رفتار موتلفه با حضور آقای میرسلیم و رویه وی در انتخابات بیشتر شناخته شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet