هدر موبایل
1388/04/02 13:51:00
سرویس صحن

نماینده میانه: برای تداوم نظام بیش از پیش نیازمند روحانیت انقلابی هستیم

**نماینده مردم میانه در مجلس شورا ی اسلامی گفت: برای تداوم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از همیشه به روحانیت انقلابی نیازمندیم.

"سید حسین هاشمی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه شنبه ضمن تقدیر از حضور کم‌نظیر و ماندگار مردم ایران اسلامی در 22 خرداد که حماسه فراموش نشدنی آفریدند ، خاطر نشان کرد:امیدوار هستیم که بتوانیم  با تدبیر از این حضور با شکوه برای عزت هر چه بیشتر کشورمان بهره بگیریم.

نماینده میانه اظهار داشت: در این لحظات حساس تاریخ باید وحدت سرلوحه همه سخنان و موضع‌گیری‌هایمان قرار گیرد تا نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند اهداف بلند خود را در همه زمینه‌ها محقق سازد.

 

وی با اشاره به حادثه تروریستی ششم تیر 1360گفت: در این روز در یکی از مساجد جنوب غرب تهران به حضرت آیت الله خامنه‌ای سوء قصد شد ولی خوشبختانه ایشان از کید منافقان جان سالم به در بردند و به فضل الهی برای رهبری انقلاب در دوران بعد از امام (ره) باقی ماندند و اکنون 20 سال است که از برکات وجود ایشان بهره‌مند هستیم.

هاشمی یادآور شد:در روز هفت تیرماه 1360 نیز 72 نفر از خدمتگزاران مردم که به تعبیر حضرت امام (ره) از ابرار بودند در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند که در راس آنها شهید مظلوم آیت الله بهشتی قرار داشت .قبل و بعد از این فاجعه نیز بزرگانی از روحانیت مجاهد و انقلابی همچون شهدای محراب و استاد شهید مرتضی مطهری به شهادت رسیدند و در سال 1358 نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط گروه منحرف فرقان ترور شد .

وی افزود:با اندک تامل در این ترورها می‌توان نتیجه گرفت که دشمنان برای انتقام گرفتن از انقلاب اسلامی به سراغ کسانی رفتند که پیشگامان انقلاب بودند و به مثابه بازوان پیشوای بزرگ انقلاب عمل می‌کردند، بی‌جهت نیست که گروهک منافقین و سایر دشمنان جمهوری اسلامی قبل از همه به سراغ روحانیون انقلابی رفتند و تلاش کردند آنها را از مردم بگیرند آنها از این واقعیت کاملا آگاهی داشتند که روحانیون انقلابی استوانه‌های نظام جمهوری اسلامی هستند و برای براندازی نظام باید این استوانه‌ها را از میان بردارند.

نماینده میانه با اشاره به یکی از فرمایشات حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه " امروز نیز همچون گذشته شکارچیان استعمار در سرتاسر جهان از مصر ، پاکستان، افغانستان، لبنان ،عراق، حجاز و ایران و اراضی اشغالی به سراغ شیردلان روحانیت مخالف شرق و غرب و متکی به اصول اسلام ناب محمدی(ص) رفته‌اند و از این پس نیز جهان اسلام هر از چندگاه شاهد انفجار خشم جهان‌خواران علیه یک روحانی پاک‌باخته است" گفت: حضرت امام(ره) به عنوان یک واقعیت در ادامه همین پیام هشدار مهمی داده و می‌فرمایند،" من به طلاب عزیز هشدار می‌دهم که علاوه بر اینکه مواظب القائات روحانی‌نماها و مقدس‌ماب‌ها باشند از تجربه تلخ روی کارآمدن انقلابی‌نماها که هرگز با اصول و اهداف روحانیت آشتی نکرده‌اند عبرت بگیرند که مبادا گذشته تفکر و خیالات آنان را فراموش و دلسوزی‌های بی‌مورد و ساده‌اندیشی‌ها سبب مراجعت آنان به پست‌های کلیدی و سرنوشت‌ساز نظام شود".

وی افزود:ضمن تشکر از بیانات ارزشمند و تاریخی مقام معظم رهبری در نماز جمعه گذشته که خالصانه مسائل مهمی را بیان فرمودند و از سابقه و چهره‌های انقلابی و ارزشمند نظام یعنی هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری با صلابت تمام از خدمات و ارزش‌های کم‌نظیر این بزرگواران سخن گفتند اینجانب به عنوان یک نماینده مجلس شورای اسلامی که در خانواده روحانی تربیت یافته و با تمام وجود به اصل ولایت فقیه اعتقاد داشته و پشتیبان آن بوده و هستم هشدار می‌دهم روحانیت انقلابی امروز بیش از هر زمان دیگری مورد آماج حملات است در حالیکه برای تداوم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از همیشه به روحانیت انقلابی نیازمندیم.

هاشمی اظهار داشت:وظیفه همه ماست وحدت که دعوت همیشگی امام راحل و مقام معظم رهبری است را در این لحظات حساس تاریخ کشور عزیزمان سرلوحه همه سخنان و موضع‌گیری‌هایمان قرار گیرد تا نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند اهداف بلند خود را در همه زمینه‌ها محقق سازد.

نماینده میانه در بخش دیگری از نطق خود در خصوص تولید و صنعت گفت: صنعت به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی می‌تواند نقش کلیدی در ارتقای تولید ناخالص داخلی کشورمان داشته باشد که متاسفانه در یک غربت ناخواسته گرفتار شده است علیرغم تلاش‌های صورت گرفته شاهد آن هستیم که این بخش هنوز نتوانسته از یک جایگاه رفیع و حمایتی لازم برخوردار گردد تا زمانیکه این مهم اتفاق نیفتاده نباید انتظار بیش از این از صنعت کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: بنابراین نیازمند داشتن یک سیاست شفاف و حمایتی بدون پیشوند و پسوند در همه مراحل تولید هستیم که یقینا می‌تواند در کاهش مشکلات بیکاری و تورم که گریبانگیر جامعه است کمک موثری را ایفا نماید که این هم در نهایت منجر به توانمند شدن اقتصاد ملی گردیده و در نتیجه شاهد رفاه اجتماعی بیشتری برای مردم عزیزمان خواهیم بود.

نماینده میانه همچنین گفت:از وزیر علوم تحقیقات و فناوری می خواهیم تا جهت راه‌اندازی هرچه سریعتر دانشکده فنی مهندسی میانه دستور اکید صادر کندتا بیش از پیش شاهد تاخیر آن نباشیم هاشمی  از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درخواست کرد که  نسبت به حل مشکلات بیمارستان خاتم‌الانبیاء میانه و مراکز درمانی ترکمن‌چای و ترک و همچنین بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره) میانه دستورات لازم را صادر نماید.

وی ضمن تشکر از وزیر راه و ترابری در خصوص برقرار کردن قطار ترانزیت تهران - میانه از وی خواست بر اساس مصوبه دولت محترم دستور اکید جهت اجرایی شدن جاده دسترسی میانه به اتوبان را صادر نماید .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet