خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/04/02 14:22:00
سرویس صحن

اسلامی: رئیس جمهور کابینه ای مزین به تقوا و تجربه به مجلس پیشنهاد کند

**نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید کابینه‌ای توانمند، مزین به تقوا، مزین به تجربه عملی و مزین به روحیه بسیجی و جهادی به مجلس پیشنهاد کند.

"حسین اسلامی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه شنبه  با اشاره به اصل 27 قانون اساسی درباره راه‌پیمایی اعتراض آمیز اظهار داشت: برخی جریانات به ظاهر مردم‌سالار می‌گویند بر مبنای اصل 27 قانون اجازه راه‌پیمایی داریم ولی به اندازه کافی به اصل 27 قانون دقت نکرده‌اند زیرا در پایان اصل 27 قانون آمده است راه‌پیمایی نباید مخالف مبانی اسلام باشد.

 وی با تشکر از فرمایشات جامع مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری برگ زرینی بر تاریخ ملت فداکار ایران بود که لازم می‌دانم به محضر مبارک رهبر انقلاب و ملت رشید ایران تبریک بگویم و امیدوارم بتوانیم قدر این موهبت الهی را بدانیم.

نماینده ساوه افزود: به آقای احمدی‌نژاد تبریک عرض نموده و اعلام می‌کنم اکنون که انتخابات تمام شد و چهار سال تجربه مفید دارید می‌طلبد برای ادامه راه و کارهای مهم کشور کابینه توانمند و علمی ارائه فرمایید تا شعارها به عمل تبدیل شود.

وی تاکید کرد: هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از کارهای عدالت‌محور است که حتما باید انجام گیرد همچنین کاهش تورم نیازمند کابینه توانمند و پویا است و ایجاد اشتغال روحیه جهادی و بسیجی می‌طلبد.

اسلامی اظهارداشت: فرصت‌های شغلی آینده بسیار خوب است لکن اکنون کارخانجات به دلیل واردات بی‌رویه رو به تعطیلی است و ما باید حتما کارخانجات را در اولویت قرار داده و به سامان‌دهی آنها بپردازیم.

نماینده ساوه افزود:‌ بهتر است به جای بنگاه‌های زود بازده کارخانجات فعلی را با شرایط و ضوابط جدی تقویت کنیم زیرا کارخانه‌ای که سه خط تولید دارد امروز فقط یک خط تولید آن فعال است و دو خط تولید آن خوابیده و راکد است رفع این موضوع ممکن نیست مگر با رفع مشکل تسهیلات بانکی که بانکها نیز می‌گویند کسانی که بدهکار هستند و معوقه دارند را وام نمی‌دهیم.

اسلامی گفت: دولت باید کمیته‌ای را مشخص کند تا بدهکارهای بانک‌ها را مشخص کند که آیا واقعا نوسانات اقتصادی و واردات بی‌رویه باعث شده که این کارخانه‌ها بدهکار شوند یا واقعا بدحسابی کرده‌اند زیرا نمی‌شود یک نسخه واحد را برای همه در نظر بگیریم.

وی یادآور شد: در کشور 360 حلقه چاه کشاورزی وجود دارد که 150 حلقه چاه کشاورزی برقی نیست و سوخت گازوئیل استفاده می‌کند و قیمت منطقه‌ای سوخت گازوئیل 600 تومان است و دولت امروز مجبور است به کشاورزان یارانه بپردازد،یک حلقه چاه 45 میلیون تومان در سال هزینه دارد که اگر می خواهید به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال صرفه‌جویی عمل کنید باید 150 حلقه چاهی را که برقی نیست برقی شود و یک حلقه چاه 12 میلیون تومان هزینه برقی‌کردن آن است که باید یک بار برای همیشه صورت بگیرد در حالیکه ما سالی 45 میلیون تومان برای سوخت یک حلقه چاه هزینه می‌کنیم.

اسلامی تصریح کرد: نمایندگان محترم دولت باید در راستای برنامه‌های پیشنهادی کابینه‌ای توانمند، مزین به تقوا، مزین به تجربه عملی و مزین به روحیه بسیجی و جهادی به مجلس پیشنهاد کند تا این شعارها به عمل تبدیل شود.

نماینده ساوه گفت: من در پیشگاه شما نمایندگان شهادت می‌دهم در این جریانات اخیری که پیش آمده در شهرستان ساوه 85 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند که 72 درصد از آنها به احمدی‌نژاد رای دادند و ‌در شهرستان زرندیه نیز 92 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند که 82 درصد به احمدی‌نژاد رای دادند ،من در پیشگاه شما شهادت می‌دهم هیچ تخلفی در شهرستان انتخابیه من صورت نگرفته است.

اسلامی تاکیدکرد: برخی جریانات به ظاهر مردم‌سالار که ادعا می‌کنند تخلف در انتخابات صورت گرفته و بر مبنای همین ادعا می‌گویند بر مبنای اصل 27 قانون اجازه راه‌پیمایی داریم ،به اندازه کافی به اصل 27 قانون دقت نکرده‌اند زیرا در پایان اصل 27 قانون آمده است راه‌پیمایی نباید مخالف مبانی اسلام باشد.

نماینده ساوه با طرح این سوال که آیا یکی از مبانی حکومت اسلامی امنیت مردم نیست،گفت: امروز بر کسی پوشیده نیست که اینگونه اعتراضات امنیت مردم را مخل کرده است آیا این اعتراضات تضعیف نظام نیست ؟وقتی شما می‌بینید دولت‌های ظالم مثل آمریکا و اسرائیل علنا علیه جمهوری اسلامی سخن می‌گویند آیا مخل قوانین اسلام نیست؟آیا ادامه دادن این اعتراضات آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟ بهتر است که به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنیم.

وی در پایان از نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج  در برقراری امنیت تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet