عید قربان
1388/04/02 14:29:00
سرویس صحن

فرهنگی: تأکید برخی بر قانون‌گرایی فقط مبنای ابزاری دارد

**نماینده مردم تبریز، سکو وآذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تأکید برخی بر قانون‌گرایی فقط مبنای ابزاری پیدا کرده است.

"محمد‌حسین فرهنگی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه شنبه در خصوص برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: مشارکت مردم در انتخابات و رأی قاطع آنها به رئیس‌جمهور منتخب بازتاب‌های مختلفی در محافل داخلی و خارجی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: مطرح کردن عدم سلامت انتخابات بدون هیچ‌گونه ایراد دقیق و واقعی عنوان شده است و بین برخی از اقشار ایجاد نگرانی کرده و اما درایت رهبری و هدایت این موضوع به مجرای قانونی تا حدودی مشکلات را حل کرده است.

فرهنگی افزود: شعار مردم‌سالاری برای برخی صاحب‌نظران مبنای کار بود اما مشاهده می‌کنیم که این شعارها فقط مبنای ابزاری پیدا کرده و هنگامی پذیرفته می‌شود که نتیجه آن به نفع جریان سیاسی معینی باشد و در غیر از آن به شدت با آن مخالفت می‌کند.

نماینده تبریز گفت: معلوم شد که برخی نیز بعضی آراء مردم تهران را ممتاز می‌داند و کوچکترین ارزشی را برای آراء سایر شهروندان ساکن مناطق دیگر و روستاها قائل نیستند.

فرهنگی خاطر نشان کرد: تأکید برخی بر قانون‌گرایی فقط مبنای ابزاری پیدا نموده و قانون‌گرایی وقتی مفید است که با شعار برخی‌ها مغایر نباشد و این ادعای فراقانونی معارض قوانین و شعارهای افراد می‌باشد.

نماینده تبریز اظهار داشت: از قوه قضائیه انتظار می‌رود در اجرای قوانین جدی‌تر عمل کند از جمله این قوانین آن است که مباشرت و به هم زدن اوضاع کشور موضوع 498 قانون مجازات اسلامی مباشرت اجتماع و تبانی در ارتکاب جرائم براساس ماده 610 مباشرت در افتراء هتک حرمت اشخاص طبق ماده 609 ، 697 و 698 مباشرت و معاونت در تبلیغ علیه دولت جمهوری اسلامی مطابق ماده 500 مباشرت و معاونت در اخلال نظم و آسایش عمومی و ممانعت از کسب و کار براساس ماده 618 معاونت در محاوره در افساد فی‌الارض مطابق ماده 183 ، 187 و 687 معاونت در اخلال نظم جامعه و ایجاد خوف موضوع ماده 203 و 208 معاونت در مناظره مطابق ماده 615 معاونت در احتراق و تخریب و اتلاف مواد موضوع ماده 670 تا 675 قانون مجازات اسلامی که در بردارنده قانون متعددی است که مدعی‌العموم به طور جدی نسبت به پیگیری آنها و مراجع قضایی نسبت به صدور سریع احکام مربوطه اقدام کند.

وی افزود: از صداو سیما انتظار می‌رود همه ابهامات را به طور شفاف و روشن بررسی کند و از هر گونه افراط و تفریط یکجانبه گری اجتناب نماید و اعتماد ایجاد شده نباید با هیچ مشکل و مانعی مواجه گردد و انتشار فضای ابهام باعث محدود‌تر شدن آن می‌شود و شفاف‌کردن مباحث و فضای متفاوت باعث گسترش و تعمیق آن می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet