هدر موبایل
1388/04/02 16:32:00
سرویس کمیسیون ها

پاسخگویی وزیر کشور به سوالات 3 نماینده در کمیسیون امنیت ملی

**وزیر کشور با حضور در جلسه روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوالات ۳ تن از نمایندگان پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" خاطر نشان کرد: در جلسه امروز کمیسیون ابتدا سوال "محمدمهدی شهریاری"  نماینده مردم  بجنورد مبنی بر اینکه چرا بدون تشکیل شورایعالی مدیریت بحران که بر اساس ماده 7 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران، رئیس سازمان مدیریت بحران منصوب شده است، مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: وزیر در خصوص این سوال به تفصیل توضیح داد و مقرر شد در یک فرجه دو ماهه شورایعالی مدیریت بحران تشکیل جلسه دهد و قانون به شکل دقیق اجرا شود.

جلالی اظهار داشت: سوال دوم را "حسینعلی شهریاری" نماینده زاهدان مطرح کرد مبنی بر اینکه گروگان‌گیری در ماه‌های اخیر در شهر زاهدان باعث نارضایتی شدید مردم گردیده و مهاجرت نیروهای غیربومی افزایش یافته است.

وی افزود: نماینده زاهدان همچنین در مورد عدم پاسخگویی مسئولان در زمینه پرداخت غرامت به افرادی که توسط ضد انقلاب و اشرار مورد تعرض قرار می‌گیرند و مجروحین آنها که اکثرا پوشش بنیاد شهید قرار نمی‌دهند، از وزیر کشور سوال کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطر نشان کرد: صادق محصولی توضیحات مفصلی در خصوص اقدامات انجام شده توسط این وزارتخانه در زمینه‌های سوال شده ارائه نمود که این توضیحات نماینده سوال کننده را قانع کرد.

نماینده شاهرود بابیان اینکه دو سوال نیز توسط طاهرخانی نماینده تاکستان مطرح شد، گفت: سوال اول این بود که چرا وزارت کشور نظارت لازم را بر عملکرد شهرداری‌ها ندارد و با تخلفات شهرداری‌ها برخورد قانونی لازم صورت نمی‌گیرد؟ وی همچنین سوال کرد: چرا به اعتراضات و نارضایتی مردم از شهرداری رسیدگی نمی‌شود؟

به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، طاهرخانی همچنین از وزیر کشور در مورد علت تاخیر در اتمام پروژه بازار سنتی تاکستان سوال کرد و پرسید: چرا نظارتی بر عملکرد شهرداری تاکستان صورت نمی‌گیرد.

جلالی خاطرنشان کرد: وزیر کشور در پاسخ به سوالات این نماینده توضیحات مبسوطی داد و مقرر شد وزیر کشور هر دو سوال را پیگیری نماید که به قانع شدن نماینده سوال‌کننده انجامید.

وی یادآور شد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتی‌ها مورد  بررسی و تصویب قرار گرفت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet