شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/02/30 11:03:32
سرویس اجتماعی
پورحسین:

توقف مهاجرت غیرقانونی اتباع بیگانه در دستان وزارت کشور/اقامت اتباع خارجی باید قانونمند باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع پاکستانی و افغانستانی به کشور را نیازمند بکارگیری دیپلماسی قوی و کارآمد دانست.
توقف مهاجرت غیرقانونی اتباع بیگانه در دستان وزارت کشور/اقامت اتباع خارجی باید قانونمند باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع پاکستانی و افغانستانی به کشور را نیازمند بکارگیری دیپلماسی قوی و کارآمد دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106884256444.jpg توقف,مهاجرت,غیرقانونی,اتباع,بیگانه,در,دستان,وزارت,کشور/اقامت,اتباع,خارجی,باید,قانونمند,باشد Icana

شکور پورحسین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد افزایش مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستان به کشور با بیان اینکه ایران سال ها است با این معضل روبرو است، گفت: متاسفانه تعداد زیادی از اتباع بیگانه به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند و از این طریق وارد کشورهای اروپایی و ترکیه می شوند.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه هر گونه ورود و اقامت اتباع خارجی در کشور باید قانونمند باشد، ادامه داد: در گذشته اتباع بیگانه غیرمجاز بازداشت می شدند به گونه ای که به دلیل افزایش مهاجرت غیرقانونی اتباع بیگانه، ظرفیت زندان های کشور تکمیل شد و در این باره کشور با مشکل اساسی مواجه شد زیرا حبس این افراد مستلزم صرف هزینه های اقتصادی بسیاری زیادی بود بنابراین به دلیل هزینه بر بودن حبس این افراد قوه قضائیه اعلام کرد که نیازی به حبس آنها نیست و باید به کشورشان بازگردانده شود.

باید از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور جلوگیری شود

وی با تاکید بر اینکه باید از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور جلوگیری شود، تصریح کرد: طبق قوانین کشور باید با این افراد برخورد کرد و دستگاه های ذی ربط باید تمهیداتی اتخاذ کنند که از هر گونه ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور جلوگیری شود.

مهاجرت های غیرقانونی اتباع پاکستانی آسیب های امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی زیادی را برای کشور به همراه می آورد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه مهاجرت های غیرقانونی اتباع پاکستانی آسیب های امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی زیادی را برای کشور به همراه می آورد، گفت: از سویی بخش زیادی از توان نیروهای مرزبانی کشور صرف جلوگیری از ورود غیرقانونی این افراد می شود این در حالی است که در این باره با کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مواجه هستند.

جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع پاکستانی و افغانستانی به کشور نیازمند بکارگیری دیپلماسی قوی و کارآمد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مدیریت مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به کشور را نیازمند بکارگیری دیپلماسی قوی دانست و افزود: وزارت کشور باید با استفاده از دیپلماسی قوی و کارآمد یک بار برای همیشه  معضل مهاجرت غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور را  مرتفع کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet