هدر موبایل
1396/03/01 10:41:15
سرویس اقتصادی
کبیری مطرح کرد:

پرکشیدن قیمت مرغ در آستانه ماه رمضان نمود ضعف در تنظیم بازار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از گرانی قیمت مرغ گفت:مرغ یکی از اقلام خوراکی است که سهم بالایی در سفره مردم دارد بنابراین باید در آستانه ماه رمضان به کنترل قیمت این نوع اقلام توجه ویژه شود.
پرکشیدن قیمت مرغ در آستانه ماه رمضان نمود ضعف در تنظیم بازار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از گرانی قیمت مرغ گفت:مرغ یکی از اقلام خوراکی است که سهم بالایی در سفره مردم دارد بنابراین باید در آستانه ماه رمضان به کنترل قیمت این نوع اقلام توجه ویژه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102768024374.jpg پرکشیدن,قیمت,مرغ,در,آستانه,ماه,رمضان,نمود,ضعف,در,تنظیم,بازار Icana

سید تقی کبیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای خوراکی در آستانه شروع ماه رمضان گفت: آمار حکایت از کاهش نرخ تورم دارد اما زمانی این کاهش تورم برای مردم ملموس است که در سفره مردم این موضوع  لمس شود این در حالی است که  در مدت اخیر قیمت اقلام خوراکی مانند گوشت قرمز، برنج و مرغ بسیار بالا رفته است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید برنامه ریزی جامعی برای ثبات بازار مواد غذایی در تمام سال و مخصوصا ماه رمضان داشت و اینگونه نباشد که بازار رها شود و دلالان بدون توجیه اقتصادی به قصد سوء استفاده باعث ایجاد مشکل برای معیشت مردم شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:باید با مدیریت صحیح قیمت ها در بازار کنترل شوند بنابراین مسئولان باید با اتخاذ تدابیر لازم قدردان حضور باشکوه مردم در انتخابات باشند.

کبیری افزود:نباید از جیب مردم هزینه حمایت از تولید کننده مرغ پرداخت شود بنابراین برای حفظ تعادل در بازار باید یارانه به بخش تولید داده شود تا مردم بتوانند اقلام خوراکی را با قیمت مناسب خریداری کنند.

وی با انتقاد از گرانی قیمت مرغ افزود: مرغ یکی از اقلام خوراکی است که سهم بالایی در سفره مردم دارد بنابراین باید در آستانه ماه رمضان به کنترل قیمت این نوع اقلام توجه ویژه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:مسئولان جهادکشاورزی و ستاد تنظیم بازار باید با مدیریت صحیح، قیمت کالاها را کنترل کنند و مانع از گرانفروشی کاذب شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet