هدر موبایل
1396/03/01 17:10:34
سرویس اقتصادی
حسینی شاهرودی خبر داد:

بررسی اسناد نحوه هزینه کرد منابع هدفمندی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در نشست فردای کمیسیون متبوعش خبر داد.
بررسی اسناد نحوه هزینه کرد منابع هدفمندی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در نشست فردای کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42936.jpg بررسی,اسناد,نحوه,هزینه,کرد,منابع,هدفمندی,در,جلسه,کمیسیون,اقتصادی,مجلس Icana

سید حسن حسینی شاهرودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست فردای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد سازمان هدفمند کردن یارانه ها و علل عدم موفقیت در هزینه‌کرد صحیح منابع در دستورکار کمیسیون اقتصادی مجلس  است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: به استناد ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی این تقاضا به کمیسیون اقصادی ارجاع شده است، بنابراین کمیسیون اقتصادی اسناد و مدارک لازم را از سازمان هدفمندسازی یارانه ها دریافت کرده و با حضور نمایندگان متقاضی و مسئولان سازمان این تقاضا بررسی می شود.

وی با بیان اینکه نحوه هزینه کرد منابع هدفمندی مهم ترین محور تقاضای تفحص نمایندگان است، ادامه داد:در سال های گذشته در زمینه ارائه یارانه به بخش تولید عملکرد ضعیفی وجود داشت که باید میزان پرداخت یارانه به این بخش و میزان درآمدها و نحوه هزینه کرد منابع شفاف و اصلاح شود.

حسینی شاهرودی افزود:اگر فردا بررسی های لازم انجام شود و نمایندگان از توضیحات و مستندات ارائه شده قانع نشوند، کمیسیون اقتصادی درباره رد یا وارد دانستن تقاضا رای گیری می کند و سپس گزارش کمیسیون به هیئت رییسه تقدیم می شود، تا برای رای گیری به صحن علنی ارسال شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: منابع حاصل از حذف دهک های ثروتمند از دریافت یارانه های نقدی، باید به اقشار کم درآمد و اشخاص تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و بخش اشتغالزایی کشور اختصاص یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet