هدر موبایل
1388/04/03 18:20:00
سرویس بین الملل
احمدی نژاد در دیدار رییس مجلس بلاروس تاکید کرد:

جمهوری اسلامی ایران و بلاروس باید در مدیریت تحولات جهان نقش آفرینی کنند

**رییس جمهور با تاکید بر اینکه برخی قدرت های زورگو می خواهند با مدیریت تحولات جهان شرایط یکجانبه گذشته را به نوع دیگری بازسازی کنند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و بلاروس باید با همکاری و حضور در عرصه های بین المللی در مدیریت تحولات جهان نقش آفرینی کنند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در دیدار رییس مجلس بلاروس، جهان را در آستانه تحولات بزرگ و نظام‌های حاکم بر جهان را در حال اضمحلال دانست و اظهار داشت: جایگزین کردن نظام های عادلانه و انسانی در جهان به تلاش همه کشورها از جمله کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیاز دارد.

رییس جمهور تاکید کرد: ایجاد نظام پارلمانی، حقوقی و قضایی به تقویت جنبش عدم تعهد و بازسازی نظام بین المللی کمک می کند.

 احمدی نژاد با بیان اینکه ایران و بلاروس در مناسبات جهانی در یک جبهه و دارای دیدگاه های مشترک هستند ، گفت: تهران برای توسعه روابط همه جانبه با مینسک در عرصه های مختلف آمادگی دارد .

"بوریس باتورا" رییس مجلس بلاروس نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه انتخابات اخیر ایران موفقیت آمیز بود؛ مقابله ملت ایران با دخالت بیگانگان را تحسین و تصریح کرد: بلاروس خواستار افزایش و گسترش مناسبات در بخش های مختلف و آماده همکاری با ایران برای ایفای نقش در ایجاد نظام های عدالت خواه جهانی است .

رییس مجلس بلاروس با استقبال از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ایجاد ساختار حقوقی و قضایی میان کشورهای جنبش عدم تعهد، از آمادگی بلاروس به منظور ایجاد ساختار پارلمانی میان کشورهای جنبش عدم تعهد خبر داد و گفت : تهران و مینسک مواضع مشترک در راستای نقش آفرینی بیشتر جنبش عدم تعهد در عرصه های بین المللی دارند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet