خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/02 17:51:07
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی داورانی خبر داد:

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی در کمیسیون اقتصادی مجلس/عدول دولت دهم در اجرای قانون هدفمندی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:میزان یارانه پرداختی در دولت قبل، بیش از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها بود.
بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی در کمیسیون اقتصادی مجلس/عدول دولت دهم در اجرای قانون هدفمندی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:میزان یارانه پرداختی در دولت قبل، بیش از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201602106601362515.jpg بررسی,تقاضای,تحقیق,و,تفحص,از,سازمان,هدفمندی,در,کمیسیون,اقتصادی,مجلس/عدول,دولت,دهم,در,اجرای,قانون,هدفمندی Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد سازمان هدفمند کردن یارانه ها در نشست کمیسیون مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود:نحوه افزایش قیمت حامل های انرژی و نحوه محاسبه هزینه‌کرد قانون هدفمندی از موضوعاتی بود که در جلسه امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و در این رابطه توضیحات نمایندگان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس ارزیابی شد.

پورابراهیمی داورانی افزود:باتوجه به بررسی های انجام شده نیاز به شفافیت اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای قانون هدفمندی است.

وارد دانستن یا رد تفحص از سازمان هدفمندی به جلسه بعدی کمیسیون اقتصادی موکول شد

وی گفت: براساس آئین نامه باید گزارش در رابطه با تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد سازمان هدفمند کردن یارانه ها کامل باشد و مقرر شد کمیسیون در نشست آتی خود درباره وارد دانستن یا رد این تفحص تصمیم گیری نهایی را انجام دهد و نتیجه در صحن بررسی تا تصمیم قطعی در خصوص تحقیق و تفحص مذکور اتخاذ شود.

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: هدف اصلی از تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد سازمان هدفمند کردن یارانه ها این است تا منابع و مصارف و هزینه ها از اجرای قانون هدفمندی مشخص شود.

وی افزود: باید در خصوص میزان پرداخت یارانه حاصل از هدفمندی، به بخش صنعت گزارش های لازم باید بررسی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:براساس گزارش های مرکز پژوهش های مجلس، قانون هدفمند کردن یارانه ها در بخش های اجرایی نشده است یعنی در دولت گذشته از اجرای بخشی از قانون هدفمندی عدول شده بطور مثال عدم پرداخت یارانه غیرنقدی و عدم پرداخت یارانه بخش صنعت از موارد مذکور است.

نحوه شناسایی هزینه ها و خالص منابع حاصل از هدفمندی بعد از تایید تفحص

پورابراهیمی داورانی افزود: میزان یارانه پرداختی در دولت قبل، بیش از منابع حاصل از هدفمندی بود و از طریق فشار به بودجه عمومی دولت منابع بدست آمده است.

وی گفت:به نظر ما براساس گزارش ها در بخش هایی از احکام قانون هدفمندی یارانه در دولت قبل در زمینه پرداخت یارانه از قانون عدول شد و در دولت یازدهم این رویه استمرار پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:بخش های مرتبط با نحوه شناسایی هزینه ها و خالص منابع حاصل از هدفمندی نیاز به بررسی کارشناسی دارد که در صورت تصویب تحقیق و تفحص در مجلس، بررسی ها در این رابطه انجام خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه ایزدی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه و دژپسند معاون سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet