هدر موبایل
1396/03/03 15:14:25
سرویس اجتماعی
رحیمی:

پیگیری مجلس جهت رفع ابهامات معافیت فرزندان ایثارگر/مسئولان به بهانه ابهام از اجرای قوانین امتناع نکنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: قانون فعلی معافیت فرزندان ایثارگر از خدمت سربازی قابلیت اجرایی دارد بنابراین به بهانه ابهام قانون جدید نباید از اجرای قانون قبل امتناع کرد.
پیگیری مجلس جهت رفع ابهامات معافیت فرزندان ایثارگر/مسئولان به بهانه ابهام از اجرای قوانین امتناع نکنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: قانون فعلی معافیت فرزندان ایثارگر از خدمت سربازی قابلیت اجرایی دارد بنابراین به بهانه ابهام قانون جدید نباید از اجرای قانون قبل امتناع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg پیگیری,مجلس,جهت,رفع,ابهامات,معافیت,فرزندان,ایثارگر/مسئولان,به,بهانه,ابهام,از,اجرای,قوانین,امتناع,نکنند Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح عدم اجرای مصوبات برنامه ششم توسعه در خصوص محاسبه کسر خدمت سربازی فرزندان رزمندگان، آزادگان و جانبازان، گفت: مصوبه مربوط به کسر خدمت سربازی فرزندان رزمندگان، آزادگان و جانبازان در حوزه نیروهای مسلح است بنابراین نیازمند موافقت و ابلاغ مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قواست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به صورت کلی برای برون رفت از این موضوع در صورت نیاز، مجلس هم طرح استفساریه‌ای را آماده و ارایه خواهد کرد تا ابهامات جهت اجرای قانون برطرف شود.

رحیمی یادآور شد: ابهاماتی از سوی برخی مسئولان اجرایی مطرح شده اما باید توجه داشت که قانون فعلی در مورد معافیت فرزندان ایثارگر از خدمت سربازی قابلیت اجرایی دارد بنابراین نباید به بهانه ابهام در اصلاحات جدید قانون، از اجرای قانون قبل امتناع کرد.

وی افزود: عدم اجرای قوانین مربوط به ستاد کل نیروهای مسلح اعم از محاسبه کسر خدمت سربازی فرزندان رزمندگان، آزادگان و جانبازان و صدور گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت است که هر دو علی‌رغم ابلاغ قانون، هنوز اجرایی نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح استفساریه لزوما نباید از مسیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی عبور کند، بنابراین به طور کلی از سوی نمایندگان می‌توان این طرح را تدوین و ارایه کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet