خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/05 11:59:35
سرویس فرهنگی
عباسی:

تنوع مدارس سبب ایجاد فاصله طبقاتی می‌شود/ تأکید سند تحول آموزش بر ساماندهی مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تنوع مدارس در کشورمان سبب ایجاد فاصله طبقاتی و دوری از عدالت آموزشی می‌شود لذا انواع مدارس باید ساماندهی شود.
تنوع مدارس سبب ایجاد فاصله طبقاتی می‌شود/ تأکید سند تحول آموزش بر ساماندهی مدارس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تنوع مدارس در کشورمان سبب ایجاد فاصله طبقاتی و دوری از عدالت آموزشی می‌شود لذا انواع مدارس باید ساماندهی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100119257744.jpg تنوع,مدارس,سبب,ایجاد,فاصله,طبقاتی,می‌شود/,تأکید,سند,تحول,آموزش,بر,ساماندهی,مدارس Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه امروزه شاهد وجود انواع مدارس با نام‌های مختلف هستیم که قابل تامل است، گفت: درکشورهای پیشرفته دنیا عموما مدارس دولتی و غیردولتی وجود دارد اما این مهم در حالیست در کشورمان تنوع مدارس سبب ایجاد فاصله طبقاتی می‌شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل گسترش انواع مدارس،  آموزشگاه‌های دولتی رها شده‌اند و در برخی اوقات تعداد دانش آموزان یک کلاس به بیش از 30 نفر می‌رسد، اظهار کرد: این مهم در حالی رقم می‌خورد که کیفیت آموزش در سایر مدارس غیر دولتی به دلایل مختلف بیشتر است بنابراین عدالت آموزشی با افزایش تنوع مدارس رعایت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه طبق سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، انوع مدارس باید ساماندهی شود، ادامه داد: به عبارتی دیگر باید تلاش شود مدارس را ادغام یا حذف کرد تا شاهد افزایش کیفیت آموزش و نزدیک تر شدن به عدالت آموزشی باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکپارچه نبودن مدارس در کشور به نوعی سبب ایجاد تبعیض می‌شود و این مولفه روی پرورش دانش آموزان تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: امروزه به وضوح می‌توان مشاهده کرد که دانش آموزانی که در مدارس غیر دولتی درس می‌خوانند راحت‌تر به دانشگاه وارد می‌شوند زیرا از خدمات بهتری برخوردار هستند در حالی که این خدمات در مدارس دولتی کمتر دیده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet