هدر موبایل
1396/03/06 13:16:57
سرویس سیاسی
میرزایی:

هشدار نسبت به فراموشی اهمیت اصلاح نارسایی‌های قوانین انتخابات/ شرایط ثبت‌نام داوطلبان در انتخابات نیاز به اصلاح دارد

نماینده مردم ایلام در مجلس بر لزوم اصلاح نارسایی‌های قوانین انتخابات تاکید کرد.
هشدار نسبت به فراموشی اهمیت اصلاح نارسایی‌های قوانین انتخابات/ شرایط ثبت‌نام داوطلبان در انتخابات نیاز به اصلاح دارد نماینده مردم ایلام در مجلس بر لزوم اصلاح نارسایی‌های قوانین انتخابات تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg هشدار,نسبت,به,فراموشی,اهمیت,اصلاح,نارسایی‌های,قوانین,انتخابات/,شرایط,ثبت‌نام,داوطلبان,در,انتخابات,نیاز,به,اصلاح,دارد Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قوانین انتخابات، اظهار داشت: پس از برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت ماه، اظهار نظرهایی توسط شورای نگهبان، رئیس مجلس و سایر مسئولان انجام شد که امیدواریم اهمیت اصلاح قوانین انتخابات با توجه به نارسایی های موجود فراموش نشود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمدتا چنین سخنانی عکس العمل‌های پس از انتخابات است، بیان کرد: عمدتا این موضوعات تا زمان برگزاری انتخابات بعدی فراموش می‌شود.

وی افزود: در آستانه انتخابات‌های بعدی صحبت‌هایی از اصلاح قوانین انتخابات مطرح می‌شود، بنظر من با توجه به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری، کارگروهی با حضور نمایندگان مجلس، وزارت کشور و شورای نگهبان تشکیل شود.

میرزایی با بیان اینکه کاگروه مذکور برای اصلاح قوانین انتخابات در زمان مناسبی باید چاره اندیشی کنند، متذکر شد: اگر اصلاح قوانین انتخابات در آستانه برگزاری انتخابات انجام شود، شائبه سیاسی بودن این اقدام مطرح می‌شود و گروه‌های مختلف واکنش‌هایی را انجام می‌دهند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با واکنش گروه های سیاسی، امکان اصلاح قانون انتخابات تحت شعاع قرار می‌گیرد، گفت: در حال حاضر در بهترین موقعیت برای اصلاح قوانین انتخابات قرار داریم تا بدون شائبه سیاسی، این قوانین اصلاح شود.

وی با بیان اینکه شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی به اصلاح قوانین نیاز دارد، ادامه داد: در برخی شرایط مشکلی نداریم ولی در موضوعاتی مانند التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه، مقداری سلیقه ای شده و همین امر سبب شده تا یکی از نهادهای قانونی که شورای نگهبان است، در افکار عمومی خدشه دار شود.

میرزایی اظهار داشت: در تعیین شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری مشکلاتی مشاهده می‌شود زیرا در هیچ کجای دنیا و دموکراسی‌ها چنین تعداد ثبت نام کنندگانی مشاهده نمی‌شود.

نمایمده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ارتباط با حضور احزاب در انتخابات مشکلات جدی در جامعه مدنی داریم، بیان کرد: در نگاه کلی حاکمیتی احزاب خیلی جدی گرفته نمی‌شود و همچنین فرهنگ عمومی جامعه نیز نگاه مناسبی به احزاب ندارد.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه احزاب متاسفانه با بهم ریختگی مواجه هستیم، گفت: در جناح اصولگرا برخی جریانات به حاشیه رفتند که غیبت این جریانات در عرصه سیاسی کشور می تواند مشکل ساز شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet