هدر موبایل
1396/03/06 11:59:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیم الجعفری:

عراق وارد سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ نمی‌شود

وزیر خارجه عراق در مورد ترویج موضع ضد ایرانی دونالد ترامپ در خاورمیانه گفت: عراق وارد سیاست‌های آمریکا علیه ایران نمی‌شود.
عراق وارد سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ نمی‌شود وزیر خارجه عراق در مورد ترویج موضع ضد ایرانی دونالد ترامپ در خاورمیانه گفت: عراق وارد سیاست‌های آمریکا علیه ایران نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201705104507580242.jpg عراق,وارد,سیاست‌های,ضد,ایرانی,ترامپ,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم الجعفری در مصاحبه با  روزنامه اسپانیایی آ ب ث در پاسخ به سوالی  مبنی بر اینکه ترامپ خواستار شکل گیری جبهه ای جدید برابر ایران شده است و آیا عراق در چنین اقدامی مشارکت خواهد کرد؟ افزود: عراق وارد سیاست های محوری یک کشور علیه کشور دیگری نخواهد شد.

وی ادامه داد: واقعیت های زیادی عراق را با ایران (جغرافیا، تاریخ، مسائل اجتماعی، منافع مشترک و غیره) پیوند زده است.

وزیر خارجه عراق تاکید کرد: تهران به هیچ منطقه ای از عراق حمله نکرده است. در حالیکه همسایه شمالی‌ ما (ترکیه) 110 کیلومتر وارد خاک کشورمان شده و در پایگاه باشیکا (شمال شرقی‌ موصل ) مستقر شده است. ما این مداخله را رد کردیم اما با این وجود، رابطه خود را با ترکیه ادامه داده ایم. عراق یک کشور متمدن است و نگاه سیاه و سفید به مسائل ندارد.

الجعفری در این گفت‌وگو  درحاشیه کنفرانس بین المللی قربانیان خشونت های قومی و مذهبی در خاورمیانه که در مادرید برگزار شد، با ابراز رضایت از نقش آفرینی اسپانیا در مبارزه علیه داعش از طریق آموزش ارتش و پلیس این کشور تصریح کرد که کشورش نیازمند مشارکت بیشتر اسپانیاست.

به گزارش ایسنا؛ وزیر خارجه عراق توضیح داد: عراق جدا از آموزش و حمایت لجستیکی، به مسائلی همچون پوشش هوایی نیز نیازمند است، هر چند که این مهم نباید به معنی استقرار پایگاه نظامی یک کشور خارجی در عراق باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet