هدر اصلی
1386/07/24 10:31:00
سرویس صحن

مجلس ایرادات شورای نگهبان بر روی چهار لایحه را برطرف کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه به اصلاح لوایحی پرداختند که از سوی شورای نگهبان مورد ایراد واقع شده بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون علامتگذاری مواد منفجره پلاستیکی به منظور شناسایی، یکی از لوایح اصلاح شده بود.

براساس اصلاحیه ای که در این لایحه صورت گرفت: دولت موظف است در مهلت مقرر نسبت به اخذ مصوبه مجلس شورای اسلامی برای اصلاحیه پیشنهادی اقدام نماید. در صورت مخالفت دولت با مصوبه مجلس، دولت باید از طریق قانونی اعتراض خود را نسبت به اصلاحیه به شورا اعلام کند و در هر دو صورت رعایت اصل 77 قانون اساسی در این خصوص الزامی است.

این گزارش می افزاید: لایحه موافقتنامه استرداد مجرمان بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان، دیگر لایحه مورد ایراد شورای نگهبان بود که مجلس شورای اسلامی به نظر کمیسیون قضایی که برنظر خودش اصرار کرده بود رای داد و براین اساس این لایحه برای تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شد.

نمایندگان همچنین به اصلاحیه شورای نگهبان بر روی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به معاهده همکاری در ثبت اختراعات رای دادند.

براساس این اصلاحیه لازم الاجرا شدن اصلاحیه های ناشی از اجرای بند (ب) جز 3 ماده 61 معاهده منوط به تصویب در مجلس شورای اسلامی می باشد.

لایحه توسعه و حمایت از صنایع دریایی آخرین لایحه ای بود که از سوی شورای نگهبان مورد ایراد واقع شده بود که نمایندگان با اعمال تغییراتی در مواد این لایحه از جمله تبدیل عبارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عبارت معاونت برنامه ریزی راهبردی ریاست جمهوری رای دادند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet