هدر موبایل
1396/03/06 13:10:13
سرویس اجتماعی
بختیار:

کاهش سن استفاده از مواد مخدر به کمتراز 18 سال/اقدامات برای مقابله با باندهای توزیع مواد مخدر کافی نیست

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از کاهش سن استفاده از مواد مخدر، گفت: اقدامات جدی برای دستگیری باندها و شبکه های توزیع مواد مخدر صورت نگرفته است.
کاهش سن استفاده از مواد مخدر به کمتراز 18 سال/اقدامات برای مقابله با باندهای توزیع مواد مخدر کافی نیست عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از کاهش سن استفاده از مواد مخدر، گفت: اقدامات جدی برای دستگیری باندها و شبکه های توزیع مواد مخدر صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201603106019589003.jpg کاهش,سن,استفاده,از,مواد,مخدر,به,کمتراز,18,سال/اقدامات,برای,مقابله,با,باندهای,توزیع,مواد,مخدر,کافی,نیست Icana

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بزرگترین خطر درحوزه آسیب های اجتماعی کاهش سن استفاده از مواد مخدر به سن زیر 18 سال است، گفت: در حوزه مواد مخدر مهم ترین بحث مقابله با سازندگان و افراد مبادرت کننده به حمل و توزیع مواد مخدر است، بنابراین طبق تاکیدات گذشته درخصوص مقابله باید با سرشاخه های اصلی و ریشه های فساد و باندها درحوزه مواد مخدر برخورد شود.

نماینده مردم خوانسارو گلپایگان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  مواد مخدر در چند استان مرزی توزیع و قاچاق می شود، افزود: این درحالی است که برخوردها و مقابله ها در استان تهران و تنها با خرده فروشان و افراد فرعی صورت می گیرد، همچنین یکی از مهم ترین وظایف نهادهای اجتماعی و حمایتی در این خصوص موضوع آگاهی بخشی و پیشگیری و درمان است؛ بنابراین باید درمقاطع مختلف سنی درمدارس و دانشگاه ها خطرات استفاده از مواد مخدر صنعتی به افراد آموزش داده شود.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه آموزش های لازم باید به افراد در زمان ایجاد یک کسب و کار داده شود، یعنی تنها با مقابله نمی توان با مواد مخدر و اعتیاد مبارزه کرد، بنابراین باید با برگزاری کنفرانس هایی در دانشگاه ها و همایش ها خطرات مواد مخدر را به افراد گفت؛ همچنین یکی از موارد مهم دیگر بحث درمان اعتیاد است، متاسفانه بسیاری از افراد معتاد برای درمان امکان دسترسی کامل به مراکز درمانی مختص این افراد وجود ندارد.

بختیاربا انتقاد از اینکه دسترسی به مواد مخدر آسان تر از دسترسی به درمان برای معتاد است، گفت: باید درهمه این حوزه ها اقدامات لازم و کارشناسی شده را انجام داد، البته درحال حاضر مهم ترین نقطه ضعف برای مقابله با اعتیاد و مصرف مواد مخدر  این است که نهادهای انتظامی و امنیتی باید اقدامات لازم را برای دستگیری باندها و شبکه های توزیع مواد مخدر انجام دهند، هرچند که دراین زمینه اقدامات جدی انجام نشده و بیشتراعدام ها برای توزیع کنندکان خرد صورت گرفته است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: درزمینه پیشگیری اقداماتی انجام شده اما باید بابرنامه منسجم تر این برنامه ها را پیگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس مرکزفوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرد:  سال گذشته 1200 کودک با مواد مخدر مسموم شده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet