هدر موبایل
1396/03/07 12:34:06
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

برگزیت نیازمند جراحی بزرگ روابط بریتانیا با اتحادیه اروپا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان این که برگزیت نیازمند جراحی است، گفت: اتحادیه اروپایی برای حفظ دیگر اعضای خود قطعا اجازه نمی دهد که برگزیت به آسانی صورت پذیرد و هزینه آن را تا ۱۰۰میلیارد یورو افزایش داده است که باعث خشم لندن شده است.
برگزیت نیازمند جراحی بزرگ روابط بریتانیا با اتحادیه اروپا است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان این که برگزیت نیازمند جراحی است، گفت: اتحادیه اروپایی برای حفظ دیگر اعضای خود قطعا اجازه نمی دهد که برگزیت به آسانی صورت پذیرد و هزینه آن را تا 100میلیارد یورو افزایش داده است که باعث خشم لندن شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg برگزیت,نیازمند,جراحی,بزرگ,روابط,بریتانیا,با,اتحادیه,اروپا,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با وخیم خواندن وضعیت اجرای برگزیت گفت: طلاق لندن از بروکسل اتفاقی است که نیازمند یک جراحی بزرگ است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: بگو مگوی ترزامی، نخست وزیر بریتانیا  با مقامات اتحادیه اروپایی به پایه ثابت روزنامه ها و جراید تبدیل شده است که نشان دهنده وخامت اوضاع است.

وی در ادامه افزود: برگزیت اتفاقی است که پس لرزه های خاص خود را خواهد داشت و بیشترین ضرر آن متوجه لندن خواهد شد اما بریتانیا تلاش می کند این موضوع را به گردن بروکسل اندازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بریتانیا از اولین کشورهایی بود که با حضور در اتحادیه ذغال سنگ و فولاد همکاری های اروپایی را بنیان گذاشت اما همواره فاصله خود را با حفظ سیستم مالی پوند با یورو حفظ کرد.

وی تصریح کرد: رای مردم بریتانیا به برگزیت اتفاقی بود که روی تحولات سیاسی آمریکا تاثیر گذاشت و پیروزی دونالد ترامپ را تسهیل کرد و ما امروز شاهد بازگشت این اثر به لندن با افزایش قدرت راست افراطی مشاهده می کنیم.

فلاحت پیشه گفت: اتحادیه اروپایی برای حفظ دیگر اعضای خود قطعا اجازه نمی دهد که برگزیت به آسانی صورت پذیرد و هزینه آن را تا 100میلیارد یورو افزایش داده است که باعث خشم لندن شده است.

وی با بیان این که لندن نگران تبعات اطلاعاتی برگزیت است ، گفت: قطع همکاری های اطلاعاتی لندن با اتحادیه اروپایی زیر سایه برگزیت باعث وحشت دوجانبه شده ، کشورهای اروپایی تلاش می کنند با استفاده از کانال های اطلاعاتی ناتو به تبادل اطلاعات بر علیه تروریسم و تهدیدات امنیتی بپردازند.

این نماینده مجلس دهم گفت: دونالد ترامپ که تلاش می کند هزینه های ناتو را از اتحادیه اروپایی اخذ نماید و تبادلات اطلاعات میان اروپا و لندن را کنترل کند.

بریتانیا در اتحادیه اروپا بریتانیا در اتحادیه اروپا3406755/6/2015 9:47:05 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/05/104253_Thum.jpg
بریتانیا در اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «دیوید دیویس» وزیر برگزیت بریتانیا تهدید کرد درصورت پافشاری بروکسل بر تعهدات مالی کشورش بعد از خروج از اتحادیه اروپا که 100میلیارد یورو برآورد شده است، از مذاکرات برگزیت خارج خواهد شد.

وی قبلا تاکید کرده بود که بریتانیا حاضر به پرداخت آن چیزی است که به‌طور قانونی بایستی بپردازد و نه آنچه اتحادیه اروپا خواهان آن است. اتحادیه اروپا ممکن است میزان تعهدات مالی بریتانیا بابت برگزیت را از 60 میلیارد یورو به یک‌صد میلیارد یورو افزایش دهد.

تهدید جدید مقام ارشد دولت محافظه کار بریتانیا درباره خروج از مذاکرات با اتحادیه اروپا، درواقع نشان دهنده نگرانی لندن از تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است که مسلما در صورت پافشاری بروکسل برپرداخت همه بدهی ها و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از برگزیت، می تواند تاثیر بسیار منفی بر وضعیت بریتانیا گذاشته و موجب نارضایی شدید و حتی پشیمانی شهروندان این کشور از آن شود.

در واقع طبق برخی تحقیقات صورت گرفته، مناطقی از بریتانیا مانند ولز که بیشترین رای را به برگزیت داده اند، بیشتر از سایر نقاط این کشور در معرض پیامد‌های اقتصادی منفی آن قرار خواهند گرفت.

همچنین با توجه به این که بیش از 60 درصد صادرات کالاهای بریتانیایی به مقصد اتحادیه اروپا انجام می‌پذیرد، با اجرای برگزیت باید انتظار وضع تعرفه‌های گمرکی شدید از جانب اتحادیه اروپا علیه این کشور را داشت.

همچنین دیگر بررسی ها و تحقیقات درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، از زیان 100 میلیارد پوندی بریتانیا با اجرای برگزیت خبر می دهند.

پیش بینی موسسات تحقیقاتی نیز حاکی از آن است که بریتانیا با خروج از اتحادیه اروپا، با یک دهه بی‌ثباتی روبرو شده و با مشکلاتی مانند رشد اقتصادی پایین، تغییر ساختار جمعیتی، کاهش سرمایه‌گذاری، ضعف نیروی کار و سطح بالای بدهی‌ مواجه خواهد شد.

این مساله با توجه در پیش بودن انتخابات پارلمانی زودهنگام در 8 ژوئن موجب نگرانی فزاینده مقامات حزب محافظه کار به دلیل نارضایی مردم بریتانیا و احتمال کاهش آرای این حزب شده است.

پس از انتشار برنامه سیاسی حزب محافظه‌کار این حزب با کاهش محبوبیت مواجه شده است.بر اساس نظر سنجی های اخیر ، فاصله محبوبیت حزب محافظه‌کار و حزب کارگر بعد از انتشار مانیفست این دو حزب کاهش یافته، گرچه همچنان حزب محافظه کار از حزب کارگر همچنان جلوتر است.

حزب کارگر با شعار دولتی برای همه و نه برای عده کم وارد عرصه رقابت انتخاباتی شده اما حزب محافظه‌کار با شعار رهبری مقتدر سعی در جذب آراء دارد. با توجه به این ملاحظات، در این برهه زمانی، وزیر برگزیت بریتانیا با هشدار به اتحادیه اروپا درباره خروج از مذاکره با آن، در صورت پافشاری  این اتحادیه برای دریافت مبلغ کلان 100 میلیارد یورویی، خواهان کاهش خواسته های مالی این اتحادیه  از لندن شده است.

با این حال به نظر نمی رسد که بروکسل انعطاف چندانی در این زمینه از خود نشان دهد. این مساله نه فقط به دلیل تاکید بروکسل درباره لزوم جبران خسارات ناشی از برگزیت، بلکه برای تنبیه بریتانیا و نیز درس عبرتی برای سایر کشورهای  اتحادیه اروپا و نشان دادن تبعات سخت خروج از این اتحادیه  است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet