هدر موبایل
1396/03/07 12:39:26
سرویس اقتصادی
محمدیان:

قیمت‌گذاری سلیقه ای مشاوران املاک در نبود مبنای مدون اجاره‌بها /مالیات اهرمی برای مقابله با نرخ های افسارگسیخته اجاره بها

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش بدون ضابطه نرخ اجاره بها، گفت: باید دستگاهی به مقابله با این نرخ ها پرداخته و ثبات نسبی در آن را رقم بزند.
قیمت‌گذاری سلیقه ای مشاوران املاک در نبود مبنای مدون اجاره‌بها /مالیات اهرمی برای مقابله با نرخ های افسارگسیخته اجاره بها عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش بدون ضابطه نرخ اجاره بها، گفت: باید دستگاهی به مقابله با این نرخ ها پرداخته و ثبات نسبی در آن را رقم بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108222350087.jpg قیمت‌گذاری,سلیقه,ای,مشاوران,املاک,در,نبود,مبنای,مدون,اجاره‌بها,/مالیات,اهرمی,برای,مقابله,با,نرخ,های,افسارگسیخته,اجاره,بها Icana

اقبال محمدیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار اجاره بها، گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم در سال های اخیر تمایل به اجاره نشینی افزایش یافته است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه نرخ مشخصی در بحث بازار اجاره بها حاکم نیست، افزود: اعمال نرخ های متفاوت از سوی مالکان و برخی مشاوران املاک منجر به سردرگمی مستاجران شده است.

وی با تاکید بر اینکه ورود سازمان امور مالیاتی و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی به موضوع اجاره بها در ساماندهی این بازار موثر است، تصریح کرد: مالکان و موجران باید بدانند که به ازای افزایش بدون ضابطه نرخ اجاره بها و رهن باید مالیات بیشتری پرداخته و در صورت لزوم جریمه هم خواهند شد.

ساماندهی بازار اجاره بها در ایام اوج گیری نقل و انتقالات لازم است

محمدیان با بیان اینکه ایجاد بالانسی در قیمت ها از سوی دستگاه های متولی برای ساماندهی بازار اجاره بها لازم است، ادامه داد: باید علت افزایش بی رویه نرخ اجاره بها در هر سال به ویژه ایام نقل و انتقال مشخص شده و با عاملان آن برخورد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه نبود مبنایی مشخص برای قیمت گذاری در بحث اجاره بها دست مشاوران املاک برای نرخ گذاری های سلیقه ای را باز کرده است، گفت: باید نرخی مدون و مشخص برای اجاره بها در مناطق مختلف کشور در نظر گرفته شود تا چند دستگی در این حوزه کاهش یابد.

محمدیان ادامه داد: تعیین نرخ اجاره بها با نظر مالک ملک و همچنین بنگاه های معاملاتی فشارهای مضاعفی را بر مستاجران وارد کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از برگزاری نشست های مستمری با مسئولان برای ضابطه مند کردن نرخ اجاره بها خبر داد و گفت: با توجه به آشفتگی های موجود در این بازار به طور حتم امسال کمیسیون عمران مجلس به ضابطه مند کردن نرخ اجاره بها ورود خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet