شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/03/07 14:56:14
سرویس اجتماعی
سلیمی تأکید کرد:

نبود منابع پایدار مهم ترین چالش طرح تحول سلامت/آمادگی مجلس برای تقویت اعتبارات حوزه سلامت

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: تداوم راه طرح تحول سلامت منوط به پایدار بودن منابع مالی بهداشت و درمان است.
نبود منابع پایدار مهم ترین چالش طرح تحول سلامت/آمادگی مجلس برای تقویت اعتبارات حوزه سلامت نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: تداوم راه طرح تحول سلامت منوط به پایدار بودن منابع مالی بهداشت و درمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg نبود,منابع,پایدار,مهم,ترین,چالش,طرح,تحول,سلامت/آمادگی,مجلس,برای,تقویت,اعتبارات,حوزه,سلامت Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توجه به پایدار بودن منابع حوزه سلامت در دولت دوازدهم، افزود: واقعیت آن است که نبود منابع پایدار، حوزه سلامت را با چالش مواجه می کند زیرا توجه به درمان و پیشگیری نیازمند حمایت های مالی پایدار است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر منابع حوزه سلامت پایدار نباشد خدمات ارایه شده با قیمت پایین به مردم با مشکل مواجه خواهد شد لذا موجب خدشه دار شدن طرح تحول سلامت خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت دوازدهم باید یارانه سلامت را مورد توجه قرار دهد، تصریح کرد: طی سال های اخیر با کمک مجلس 10 درصد هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت اختصاص پیدا کرد که این موضوع کمک ویژه ای به وزارت بهداشت برای ادامه طرح تحول سلامت بود.

وی یادآور شد: در چهار سال آینده نباید بهداشت و درمان مغفول واقع شود و باید بهداشت و پیشگیری را بیش از سال های قبل مورد توجه قرار گیرد حال برای رسیدن به این هدف باید آسیب شناسی کرده و با حمایت های مالی، حوزه سلامت را به سمت پیشگیری سوق دهیم تا کمتر افراد برای درمان به بیمارستان ها مراجعه کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس نیز این آمادگی را دارد تا منابع پایدار حوزه سلامت را در چهار سال آتی تقویت کند تا طرح تحول سلامت با شتاب بیشتری ادامه یابد.

به گزارش خانه ملت، پیش از این وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه به پایدار بودن منابع حوزه سلامت را یکی از اصلی ترین اولویت های حوزه سلامت در دولت دوازدهم دانست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet