هدر موبایل
1396/03/07 15:11:25
سرویس اجتماعی
فلاحت‌پیشه:

معافیت سربازی معتادان بهبودیافته امکان‌پذیر نیست/برخی از مشمولان برای معافیت تن به اعتیاد می‌دهند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: شرط گذراندن دوره‌های پیشگیری از اعتیاد برای دریافت کارت پایان خدمت جنبه تشویقی سو دارد زیرا برخی جوانان برای معافیت حاضر به امتحان هر کاری هستند.
معافیت سربازی معتادان بهبودیافته امکان‌پذیر نیست/برخی از مشمولان برای معافیت تن به اعتیاد می‌دهند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: شرط گذراندن دوره‌های پیشگیری از اعتیاد برای دریافت کارت پایان خدمت جنبه تشویقی سو دارد زیرا برخی جوانان برای معافیت حاضر به امتحان هر کاری هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg معافیت,سربازی,معتادان,بهبودیافته,امکان‌پذیر,نیست/برخی,از,مشمولان,برای,معافیت,تن,به,اعتیاد,می‌دهند Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به عقد تفاهم‌نامه بین سازمان نظام وظیفه عمومی و ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر صدور کارت پایان خدمت سربازی به شرط گذراندن دوره‌های آموزشی اجباری پیشگیری از اعتیاد، گفت: معافیت از سربازی نیازمند قانون است، هرچند در مواردی ستاد کل نیروهای مسلح در مواردی می‌تواند نقش آفرینی کند، اما در خصوص معافیت از سربازی نظام وظیفه بدون مصوبه قانونی مجلس نمی تواند به امور اجرایی بپردازد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قوانین باید جامع و کامل دیده و اجرا شود، بار اجرای این نوع تفاهم‌نامه‌ها نیز پیش از اجرا باید سنجیده شود، در حقیقت جنبه عدالت و مدیریت باید در این نوع قراردادها رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه چنین اقدامات و شروطی نباید جنبه تشویقی سو داشته باشد، افزود: متاسفانه برخی از جوانان برای معافیت از سربازی حاضر به امتحان هر کاری هستند بنابراین این چنین تفاهم‌نامه‌هایی نباید به این موضوعات دامن زنند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ستاد مبارزه با موادمخدر و نظام وظیفه باید با ملاحضات بیشتری نسبت به عقد چنین تفاهم نامه‌هایی دست زنند، بنابراین پیش از پرداختن به اجرای این تفاهم نامه بهتر است مراحل قانونی طی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ پرویز افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان نظام وظیفه عمومی و ستاد مبارزه با مواد مخدر،گفت: کارت پایان خدمت سربازی به شرط گذراندن دوره های آموزشی اجباری پیشگیری از اعتیاد صادر می شود. در واقع اگر بیماری اعتیاد سربازی کشف شود، آن سرباز بر اساس این تفاهمنامه تحت پوشش درمان قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet