هدر موبایل
1396/03/07 15:15:55
سرویس اجتماعی
کولیوند:

بودجه امداد و نجات جوابگوی نوسازی تجهیزات نیست/ دولت ارتقاء کیفیت تجهیزات را دراولویت قراردهد

رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس با بیان اینکه بودجه حوزه امداد و نجات پاسخگویی به روزرسانی تجهیزات نیست، گفت: رسیدگی به مشکلات امداد و نجات اولویت اول مسئولان دولتی قرار گیرد.
بودجه امداد و نجات جوابگوی نوسازی تجهیزات نیست/ دولت ارتقاء کیفیت تجهیزات را دراولویت قراردهد رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس با بیان اینکه بودجه حوزه امداد و نجات پاسخگویی به روزرسانی تجهیزات نیست، گفت: رسیدگی به مشکلات امداد و نجات اولویت اول مسئولان دولتی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/46833.jpg بودجه,امداد,و,نجات,جوابگوی,نوسازی,تجهیزات,نیست/,دولت,ارتقاء,کیفیت,تجهیزات,را,دراولویت,قراردهد Icana

محمدجواد کولیوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس سازمان امداد و نجات مبنی براینکه درحوزه تجهیزات روز دنیا کمبود وجود دارد، گفت: دربحث فوریت های پزشکی، سوانح رخ داده یا طبیعی مانند سیل، آتش سوزی و زلزله بوده و یا غیرطبیعی مانند تهاجم و حملات تروریستی است، بنابراین برای تسریع درروند امدادرسانی ها دراین سطح نیازبه تجهیزات اولیه دارای استاندارد های روز دنیا وجود دارد.

نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی، افزود: اما وقتی در شرایطی هستیم که مدل تجهیزات به روز نیست، به طورحتم مشکلاتی در امدادرسانی ها به وجود می آید، زیرا سر صحنه حادثه به طورعمده موانعی وجود دارد که تنها می توان اقدامات اولیه را برای کمک رسانی انجام داد و اقدامات پیشرفته تر باید در مراکز درمانی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برخی تجهیزات امدادی در کشور به روز نیست، تصریح کرد: باید دید که با این بودجه سالانه چه میزان می توان تجهیزات را به روز کرد،  باید مشخص شود که در طول یکسال جه میزان بودجه می توان برای به روزرسانی و خرید تجهیزات پیشرفته تردر نظرگرفت و این موضوع را مسئولان دولتی باید پاسخگو باشند؛ البته دولت باید به روز رسانی و رفع نواقص درتجهیزات امدادی را اولویت اول امورات خود قرار دهد.

رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با انتقاد از اینکه دولت تنها بخشی از درآمدهای خود را به بروز رسانی تجهیزات فوریت های پزشکی، آتش نشانی و هلال احمر اختصاص می دهد، گفت: این بودجه اختصاص پیدا کرده از سوی دولت پاسخگوی رفع نواقص در تجهیزات امدادی نیست، البته سازمان بازرسی کل کشورو ودیوان محاسبات باید نظارت دقیقی بر اختصاص اعتبارات و نحوه هزینه کرد آنها درحوزه های مختلف انجام دهد؛ بنابراین باید دید چه میزان بودجه برای به روز رسانی و نوسازی تجهیزات وجوددارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: تجهیزات روز دنیا همراه با دانش تخصصی و بومی، ایجاد مراکز تحقیقاتی درمانی و مراکز رصد و پایش حوادث از کمبودهای امروز حوزه امداد و نجات است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet