هدر موبایل
1396/03/07 21:19:25
سرویس اجتماعی
فتاح در مراسم افطاری با ایتام؛

استفاده از ظرفیت مجلس برای گره گشایی از مشکلات مددجویان/ گام مثبت مجلس در افزایش مستمری مددجویان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بر استفاده از ظرفیت مجلس برای گره گشایی از مشکلات مددجویان تاکید کرد.
استفاده از ظرفیت مجلس برای گره گشایی از مشکلات مددجویان/ گام مثبت مجلس در افزایش مستمری مددجویان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بر استفاده از ظرفیت مجلس برای گره گشایی از مشکلات مددجویان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107329916171.jpg استفاده,از,ظرفیت,مجلس,برای,گره,گشایی,از,مشکلات,مددجویان/,گام,مثبت,مجلس,در,افزایش,مستمری,مددجویان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پرویز فتاح امروز یکشنبه (7 خردادماه) در مراسم افطاری با جمعی از ایتام که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، از برگزاری این نشست از سوی رئیس مجلس تشکر و قدردانی کرد.

رئیس کمیته امداد در این نشست افزود: باعث خرسندی است که پس از ماه ها تلاش، مستمری تحت پوشش این نهاد  افزایش یافت و این نشان دهنده تلاش و عزم مجلس برای کمک و حمایت از این گروه از جامعه است.

فتاح یادآور شد: از سویی دیگر بعد از تصویب این مصوبه از سوی مجلس، تردید داشتیم که دولت آن را اجرایی کند اما خوشبختانه دولت آن را عملیاتی کرد و اکنون 2 ماه است که مستمری مددجویان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: البته اینکه مستمری این افراد به حساب یارانه آنها واریز می شود با متن قانون و مصوبه مجلس همخوانی ندارد که البته دولت موافقت کرده که مستمری خرداد ماه این افراد را به حساب جداگانه ای واریز کند.

رئیس کمیته امداد یادآور شد: ما به دنبال استفاده از ظرفیت مجلس برای گره گشایی از مشکلاتمان هستیم تا از این افراد حمایت شود.

گفتنی است در ادامه نشست مذکور، انوشیروان محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی نیز ضمن تشکر از نمایندگان برای افزایش مستمری مددجویان، افزود: در برنامه ششم توسعه نیز مجلس نگاه حمایتی خوبی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داشت که این مهم جای خوشحالی است.

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: کاهش آسیب های اجتماعی از جمله دغدغه هایی بود که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید داشتند که در برنامه ششم به آن اشاره شد.

وی افزود: همچنین گسترش اورژانس اجتماعی و اجرای آن در شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت، ثبت الکترونیکی مداخلات طلاق برای کاهش این معضل و اجرای پایلوت آن در 11 استان از برنامه سازمان بهزیستی است.

بندپی تاکید کرد: کنترل معلولیت زدایی و استفاده از مشاوره های ژنتیک با همکاری این سازمان و وزارت بهداشت از دیگر برنامه هایی است که در سازمان بهزیستی دنبال می شود و امید است به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet