هدر موبایل
1396/03/08 13:34:29
سرویس اجتماعی
مویدی درگفت وگو با خانه ملت؛

معاف‌کردن مشمولان معتاد جزء اختیارات ستاد مبارزه با موادمخدر است/طی‌کردن دوره ترک اعتیاد شرط دریافت کارت پایان خدمت

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به مصوبه جدید گذراندن دوره های پیشگیری ازاعتیاد برای اخذ کارت پایان خدمت، گفت: اینگونه قوانین نیازی به مصوبه مجلس ندارد.
معاف‌کردن مشمولان معتاد جزء اختیارات ستاد مبارزه با موادمخدر است/طی‌کردن دوره ترک اعتیاد شرط دریافت کارت پایان خدمت قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به مصوبه جدید گذراندن دوره های پیشگیری ازاعتیاد برای اخذ کارت پایان خدمت، گفت: اینگونه قوانین نیازی به مصوبه مجلس ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201705107658672387.jpg معاف‌کردن,مشمولان,معتاد,جزء,اختیارات,ستاد,مبارزه,با,موادمخدر,است/طی‌کردن,دوره,ترک,اعتیاد,شرط,دریافت,کارت,پایان,خدمت Icana

علی مویدی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره تفاهمنامه بین سازمان نظام وظیفه عمومی و ستاد مبارزه با مواد مخدربرای اخذ کارت پایان خدمت سربازی، گفت: ازاین دست تفاهم نامه ها تاکنون درحوزه های مختلف با سازمان ها و نهادها منعقد شده و نیازی به مصوبه مجلس نیست، این موارد جزء اختیارات ستاد مبارزه با مواد مخدر است و نیازی به مصوبه مجلس ندارد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود: تاکنون صدها پروتکل و تفاهنامه با نهادها دربرخی حوزه ها منعقد شده است که در هیچ کدام از این موارد از جمله قانون جدید برای دریافت کارت پایان خدمت نیازی به مصوبه مجلس وجود ندارد، بنابراین موارد این چنینی مانند دریافت کارت پایان خدمت به شرط گذراندن دوره های پیشگیری از اعتیاد از اختیارات ابتدایی ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه متولی حوزه سربازان، سازمان نظام وظیفه عمومی است، تصریح کرد: این اختیارات را ستاد کل به حوزه نظام وظیفه داده است که در رابطه با سربازان و مشمولان می تواند تصمیماتی این چنینی اتخاذ کند، بنابراین این اختیارات کاملا قانونی بوده و نیازیه به مصوبه مجلس ندارد؛ ضمن اینکه این موضوع از سال جاری اجرایی می شود.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: هرمشمولی برای گذراندن دوره سربازی باید دوره های پیشگیری از اعتیاد را آموزش ببیند، البته اگر فرد سرباز معتاد باشد باید دوره های ترک اعتیاد را نیز طی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet