هدر موبایل
1396/03/08 13:46:43
سرویس فرهنگی
هاشمی تختی نژاد انتقاد کرد:

قحطی سالن سینما در استان هرمزگان/ 13شهر بدون سالن

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان با اشاره به اینکه این استان از لحاظ دارا بودن سالن سینمایی وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: ۱۳شهرستان این استان بدون سالن هستند و فقط ۲سینما در بندرعباس وجود دارد.
قحطی سالن سینما در استان هرمزگان/ 13شهر بدون سالن عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان با اشاره به اینکه این استان از لحاظ دارا بودن سالن سینمایی وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: 13شهرستان این استان بدون سالن هستند و فقط 2سینما در بندرعباس وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106934040419.jpg قحطی,سالن,سینما,در,استان,هرمزگان/,13شهر,بدون,سالن Icana

 حسین هاشمی تختی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت سینما در استان هرمزگان گفت: متاسفانه هرمزگان  از لحاظ سینما وضعیت خوبی ندارد؛ 13شهرستان این استان سالنی ندارند و در بندرعباس فقط 2سینما وجود دارد و بقیه شهرستان‌ها از آن بی بهره هستند که این نقیصه‌ باید برطرف شود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی افزود:  2سینما در مجتمع‌های تجاری ستاره جنوب و ستاره شهر بندرعباس وجود دارد و هیچیک از 2سینمایی که قبل از انقلاب وجود داشت، اکنون فعال نیستند.

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان خاطر نشان کرد:  بندر لنگه نیز در قدیم یک سینمای روباز داشت اما آن نیز در حال حاضر فعال نیست و علت آن باید بررسی شود؛ لازم است اداره فرهنگ و ارشاد استان در این راستا پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تصریح کرد: شاید بتوان گفت یکی از علت‌های بی‌توجهی به سینما در این منطقه، پر بودن زمان مردم با فیلم‌های تلویزیون باشد؛ از طرفی استان هرمزگان لب مرز است و یک خطر و نکته‌ای که وجود دارد و باید به آن توجه شود این است که مردم در لب مرز بدون ماهواره، می‌توانند صدا و سیمای حاشیه جنوبی خلیج فارس را در تلویزیون خود بگیرند و مقداری تحت تاثیر آن رسانه‌ها نیز قرار بگیرند.

هاشمی تختی‌نژاد افزود: جا دارد دولت و به خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در جهت فراهم کردن تسهیلات همتی داشته باشد برای اینکه بتواند در بقیه شهرستان‌ها به خصوص شهرستان‌های بزرگ استان مثل میناب، رودان و بندر لنگه سینما داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس تصریح کرد: قطعاً کسانی هستند که در این راستا اقبالی داشته باشند و پیگیری کنند اما باید دولت و اداره فرهنگ و ارشاد استان به آنها تسهیلات بانکی داده و فضا و زمین به آنها بدهند چراکه اعتبار و بودجه دولت برای ساخت سالن‌های سینما جواب این کار را قطعا نمی‌دهد اما اگر بخش خصوصی تشویق شوند بعید است از ساخت سینما در شهرها استقبال نشود و این رسالت دولت است که در این راستا کاری انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet