شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/03/08 11:52:21
سرویس اقتصادی
نوبخت در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد:

افزایش یارانه مستمری‌بگیران به 240هزارمیلیاردتومان در سال96

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه یارانه تولید قطعا در سال ۹۶ پرداخت می شود، از افزایش یارانه مستمری بگیران از ۷۱هزار میلیارد تومان به ۲۴۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ خبر داد.
افزایش یارانه مستمری‌بگیران به 240هزارمیلیاردتومان در سال96 رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه یارانه تولید قطعا در سال 96 پرداخت می شود، از افزایش یارانه مستمری بگیران از 71هزار میلیارد تومان به 240 هزار میلیارد تومان در سال 96 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604102914439300.jpg افزایش,یارانه,مستمری‌بگیران,به,240هزارمیلیاردتومان,در,سال96 Icana

محمدباقر نوبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب چگونگی نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در بودجه هر سال، گفت: در سال های اخیر نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در تبصره 14 ذکر می شود، که در بودجه سال 96 تصریح شده که دولت از منابع هدفمندی یارانه ها برای افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش، افزایش اشتغال، افزایش یارانه تولید استفاده کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از ابتدای سال 96 دولت به افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد اقدام کرده، افزود:به طور متوسط میانگین یارانه مستمری بگیران را از 71هزار میلیارد تومان به 240 هزار میلیارد تومان افزایش داد و دولت مقید به اجرای قانون برنامه ششم توسعه که در تبصره 14 بودجه ی سال 96 مستتر بوده است.

اقشار کم درآمد توجه خاص دولت به آنها را در زندگی خود از سال جاری احساس می کنند

نوبخت با اشاره به اینکه دولت دوازدهم به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد توجه ویژه می کند،ادامه داد:از همین سال جاری، اقشار کم درآمد توجه خاص دولت به آنها را در زندگی خود احساس می کنند و اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها نیز که مطالبه مجلس است، اجرایی می شود.

وی یادآور شد:یارانه تولید قطعا در سال 96 پرداخت می شود و تولیدکنندگان می توانند بر روی این یارانه حساب کنند و برنامه های خود را بر این پایه تنظیم کنند.

سالانه 755هزار نیروی جدید وارد بازار کار می شوند

نوبخت با اشاره به تصویب لایحه برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری افزود:هر اقدامی که تا سال 1400 توسط دولت دوازدهم اجرایی می شود براساس قانون برنامه ششم توسعه قابل تبیین و پیگیری است.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم سالانه 955هزار فرصت شغلی پیش بینی شده است، ادامه داد:پیش بینی ها طی سال های اجرای برنامه این است که به صورت متوسط 755 هزار نیروی جدید وارد بازار کار می شوند.

ایجاد 955 هزار فرصت شغلی نیازمند سرمایه گذاری 770هزار میلیارد تومانی

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه سالانه 755 هزار نیروی جدید وارد بازار کار می شوند، یادآور شد:سالانه حدود 500 هزار شغل ایجاد می شود که در واقع با کسر از 755 هزار نیروی جدید، 250هزار فرصت شغلی سالانه وجود ندارد، لذا دولت برای کاهش بیکاری 955 هزار فرصت شغلی را پیش بینی کرده است، که نیازمند سرمایه گذاری 770هزار میلیارد تومانی در سال است.

وی با بیان اینکه از سرمایه گذاری موردنیاز 195هزار میلیارد تومان باید براساس جدول 3 ماده 3 برنامه ششم از منابع خارجی تامین شود، اظهار کرد:در ماده 4 برنامه ششم ذکر شده که 65 میلیارد دلار باید از سرمایه های خارجی به صورت فاینانس، سرمایه گذاری مشترک و فعالیت های خودگردان جذب شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است که سالانه 71هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال برداشت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet