خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/08 13:45:55
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده مطرح کرد:

زنگ خطر بیکاری پزشکان متخصص داخلی به صدا درآمد/بی‌رغبتی پزشکان داخلی به علت پایین بودن درآمد

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه به دلیل درآمدهای پایین متخصصان داخلی در کلان شهرها کمبود پزشک وجود دارد، گفت: درآمد متخصصان داخلی درمقایسه با سایر رشته های پزشکی پایین است.
زنگ خطر بیکاری پزشکان متخصص داخلی به صدا درآمد/بی‌رغبتی پزشکان داخلی به علت پایین بودن درآمد عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه به دلیل درآمدهای پایین متخصصان داخلی در کلان شهرها کمبود پزشک وجود دارد، گفت: درآمد متخصصان داخلی درمقایسه با سایر رشته های پزشکی پایین است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg زنگ,خطر,بیکاری,پزشکان,متخصص,داخلی,به,صدا,درآمد/بی‌رغبتی,پزشکان,داخلی,به,علت,پایین,بودن,درآمد Icana

اکبررنجبرزاده درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس انجمن متخصصان داخلی مبنی بر اینکه کشور به شدت با کمبود متخصص داخلی روبه رو است،گفت: رشته متخصص داخلی یکی از رشته های مهم و پرزحمت است و دانشجویان این رشته درطول تحصیل برای اخذ مدرک تحصیلی باید دارای پایه علمی قوی باشند.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه منابع درآمدی متخصصان  داخلی همانند جراحان نیست و از این بابت متخصصان داخلی علاقه مندی کمتری برای فعالیت در این رشته دارند، زیرا به رغم مطالعات و فعالیت های علمی بسیار، منابع درآمد این پزشکان میزان کمتری است، ضمن اینکه درطول زمان آموزش هم باید مبانی علمی توسط این افراد به روزشود.

وی تاکیدکرد: درآمدهای این پزشکان درمقایسه با پزشکان دیگر و متناسب با زحمات و تلاش های این افراد برای فراگیری کمتر است، البته درحال حاضر در اکثر شهرها به ویژه استان های کوچک، متخصص داخلی به میزان کافی وجود دارد؛ اما به دلیل مشکلات درآمدی و تعرفه های پایین تعداد پزشکان متخصص داخلی درکلان شهرها و استان های بزرگ کشوربسیارکم است.

رنجبرزاده با اشاره به اینکه پزشکان متخصص داخلی در کلان شهرها درآمد قابل قبولی ندارند، گفت: آنچه که در حال حاضر از اهمیت بسزایی برخوردار است، تعداد بسیار فارغ التحصیلان رشته متخصص داخلی است که برای جلوگیری از مهاجرت این افراد به خارج از کشور و یا رجوع به مشاغل دیگرباید درجذب این رشته تغییراتی ایجاد شود؛ یا اینکه حداقل شرایط کاری قابل قبول تری را برای این پزشکان در کلان شهرها ایجاد کرد.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه خروج پزشکان متخصص داخلی از این رشته به دلیل کمبود درآمد و منابع مالی است، افزود: درآمد متخصصان داخلی درمقایسه با رشته های دیگر پزشکی پایین است و به همین دلیل مراجعات افراد به این پزشکان درکلان شهرها درحد بسیارپایین است، البته درباره میزان تعرفه ها و مالیات از متخصصان داخلی هم باید تاکید کرد که مالیات براساس میزان درآمد باید اخذ شود و بیشتر از درآمد، مالیاتی ازمتخصصان داخلی دریافت نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس انجمن متخصصان داخلی با اشاره به اینکه کشور به شدت با کمبود متخصصان داخلی روبه رواست،گفت: به دلیل تعرفه های پایین، اجاره بها و مالیات سنگین متخصصان داخلی مهاجرت می کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet