خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/09 07:39:00
سرویس اجتماعی
صادقی خبر داد:

20هزار میلیاردتومان رقم قطعی بدهی‌ شهرداری تهران/ طرح تحقیق و تفحص از شهرداری کلید می‌خورد

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران رقم قطعی بدهی شهرداری تهران را ۲۰ هزار میلیاردتومان اعلام کرد.
20هزار میلیاردتومان رقم قطعی بدهی‌ شهرداری تهران/ طرح تحقیق و تفحص از شهرداری کلید می‌خورد عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران رقم قطعی بدهی شهرداری تهران را 20 هزار میلیاردتومان اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104404803709.jpg 20هزار,میلیاردتومان,رقم,قطعی,بدهی‌,شهرداری,تهران/,طرح,تحقیق,و,تفحص,از,شهرداری,کلید,می‌خورد Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص میزان بدهی شهرداری تهران و راهکارهای بهبود وضعیت، گفت: میزان بدهی شهرداری تهران از 20 هزار میلیارد تومان تا ارقامی حدود 60 و 70 هزار میلیارد تومان مطرح شده است اما آنچه در مورد آن به قطعیت رسیده‌اند رقم 20 هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بودجه شهرداری تهران سالانه حدود 18 هزار میلیارد تومان است اما رقم بدهی قطعی حتی 2 هزار میلیارد تومان بیش از بودجه یک سال شهرداری است، این رقم گفته شده کف بدهی های این مجموعه است.

شورای پنجم در آغاز کار گزارش شفافی از وضعیت شهرداری ارایه می‌کند

وی افزود: بدهی شهرداری به مجموعه‌های چون بانک‌ها، پیمانکاران و غیره است، از این رو بر اساس مذاکراتی که با برخی از اعضای منتخب شورای پنجم شهر تهران داشته‌ایم، قرار شده تا شورای پنجم بعد از آغاز به کار گزارش شفافی از آنچه که تحویل می‌گیرند را ارایه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: تدابیری نیز باید اتخاذ شود که با تغییر مدیریت شهری پایتخت، اداره شهر دچار اشکال نشود بنابراین برنامه عملیاتی برای خروج از این وضعیت باید تنظیم و تعریف کنند، همانند کاری که دولت یازدهم برای خروج از بحران در دستور کار خود قرار داد.

نمایندگان آماده طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران

صادقی با بیان اینکه بعد از روی کار آمدن شورای پنجم شهر، گزارش دقیق حسابرسی جهت تعیین مسئولیت‌ها باید استخراج شود، گفت: نمایندگان نیز این نوید را به اعضای منتخب شورای پنجم شهر داده‌‌اند که آمادگی طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس وجود دارد، در گذشته برخی از نمایندگان به دلیل انتخابات، موافق با انجام تحقیق و تفحص نبودند اما در شرایط فعلی بعد از انتخابات، قطعا همراهی خواهند کرد.

تحقیق و تفحص از شهرداری با هدف شفافیت مالی و ارایه واقعیت‌ها بدون توجه به گرایشات سیاسی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با هدف شفافیت وضعیت مالی و بدهی های شهرداری و تعیین مسئولیت مطرح خواهد شد بنابراین به زودی این تقاضا را ارایه خواهیم کرد، هرچند این موضوع را از شورای پنجم شهر می‌توان دنبال کرد اما مجلس با توجه به سطح نظارتی و جایگاه بالایی که دارد می‌تواند به عنوان نهاد خارج از شهرداری و شورای شهر به طور بی‌طرفانه‌تری به موضوع ورود کند.

وی با اشاره به اطلاعاتی که نمایندگان از وضعیت مدیریت شهری کسب کرده‌اند، تصریح کرد: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران پیش از این در شورای شهر مطرح شده بود اما اختلافات موجود در شورا و اعمال نفوذ شهرداری در شورا، سبب عدم دنبال تحقیق و تفحص شد بنابراین شورای چهارم دیگر امکان طرح این موضوع را ندارد، شورای پنجم هم باید روی کار آید و پس از اقدامات اولیه به این موضوع بپردازد لذا بسیار زمان‌بر است.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس با توجه به اهمیت این موضوع باید جدای از گرایش های سیاسی، به انجام تحقیق و تفحص از شهرداری تهران کمک کنند تا تصویری روشن از واقعیت ارایه شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که شهرداری تهران سالانه بیش از یک هزار میلیارد تومان بهره وام های معوقه‌ای که عموماً برای تبدیل تهران به شهر خودرو محور مصرف شده را می پردازد، گفت: به عبارتی، شهرداری تهران هفته ای 20 میلیارد تومان بهره وام پرداخت می کند.

گفتنی است پیش از این یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران گفته بود که شهرداری تهران 450 میلیارد تومان از بانک شهر برای پرداخت یک ماه حقوق کارکنان خود قرض گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet