خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/08 15:19:13
سرویس اجتماعی
هاشمی:

افزایش گرایش زنان به استفاده ازمواد مخدر/ سیاست های مقابله با اعتیاد مقطعی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد ازسیاست های مقطعی مقابله با اعتیاد، گفت: متاسفانه سن استفاده از مواد مخدر درکشور به دلیل توسعه و پیشرفت درجامعه کاهش پیدا کرده است.
افزایش گرایش زنان به استفاده ازمواد مخدر/ سیاست های مقابله با اعتیاد مقطعی است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد ازسیاست های مقطعی مقابله با اعتیاد، گفت: متاسفانه سن استفاده از مواد مخدر درکشور به دلیل توسعه و پیشرفت درجامعه کاهش پیدا کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg افزایش,گرایش,زنان,به,استفاده,ازمواد,مخدر/,سیاست,های,مقابله,با,اعتیاد,مقطعی,است Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه جامعه به سمت و سوی توسعه یک طرفه و افزایش آسیب های اجتماعی پیش می رود، گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی ازجمله اعتیاد و استفاده از مواد مخدربا پیشرفت و توسعه درکشور ایجاد می شود، بنابراین برای رفع این آسیب ها باید از راهکاری علمی موجود درکشورهای پیشرفته استفاده کرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ وتکاب درمجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه از بسترIT می توان برای کاهش برخی آسیب های اجتماعی درکشوراستفاده کرد، افزود: چندی پیش نیز مقام معظم رهبری به این نکته تاکید کردند که  استفاده از بستر IT دارای نقاط مثبت و منفی بسیاری است که باید به این موارد توجه کرد، بنابراین اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی حاصل وجود مباحثی ازجمله توسعه و پیشرفت درکشوراست.

وی با اشاره به اینکه  بیشترین نوع آسیب اجتماعی درعسلویه به عنوان دنباله رو توسعه درحوزه نفت قرار دارد، تصریح کرد: در این شهر اعتیاد ، فقر و سایرآسیب های اجتماعی بسیاراست، ازاین رو درکنار مفهوم توسعه مکانیکی باید به توسعه اجتماعی نیز توجه کرد، یعنی مسئولیت های اجتماعی که در کشورهای پیشرفته دنیا درپیوست توسعه مکانیکی قراردارد؛ درکشورما نیز موردتوجه قرارگیرد، به عبارت بهتردر کشورهای مختلف برخی کمپانی ها و نهادها بخشی ازسود خودرا برای کاهش آسیب های اجتماعی درن ظر می گیرند.

هاشمی با تاکید براینکه سن اعتیاد درکشور کاهش و به سن نوجوانی رسیده است، گفت: متاسفانه درحال حاضر زنان نیز به استفاده از مواد مخدر گرایش بسیاری دارند، ضمن اینکه درمیان نوزادان هم وابستگی هایی ازمواد مخدر وجود دارد؛ ازاین رو باید برنامه ریزی جامعی برای مقابله با این موضوع اتخاذ شود؛ هرچند که درحال حاضر سیاست ها و راهکارهای درنظرگرفته شده کارسازنیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: پیشنهاد می شود که پیشگیری از اعتیاد دراولویت قرارگیرد، همچنین آموزش های همگانی برای پیشگیری از اعتیاد درنظرگرفته شود؛ ضمن اینکه افراد معتاد باید دسته بندی شده و برکمپ های ترک اعتیاد باید نظارت بیشتری صورت گیرد؛ ازسوی دیگر بازدهی ها درحوزه درمان و ترک اعتیاد افزایش پیدا کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet