خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/03/08 14:52:00
سرویس اجتماعی
مافی در خصوص جذب نیروی نجومی در شهرداری تهران:

جذب 4هزار و500 نیرو بدون تجربه با قراردادهای مالی سنگین در شهرداری/شورای‌چهارم باید تکلیف استخدام‌ها را مشخص کند

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به جذب ۴هزار و۵۰۰ نیرو بدون تجربه با قراردادهای مالی سنگین در شهرداری، گفت: شورای‌چهارم باید تکلیف این افراد را مشخص کند.
جذب 4هزار و500 نیرو بدون تجربه با قراردادهای مالی سنگین در شهرداری/شورای‌چهارم باید تکلیف استخدام‌ها را مشخص کند نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به جذب 4هزار و500 نیرو بدون تجربه با قراردادهای مالی سنگین در شهرداری، گفت: شورای‌چهارم باید تکلیف این افراد را مشخص کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104656351219.jpg جذب,4هزار,و500,نیرو,بدون,تجربه,با,قراردادهای,مالی,سنگین,در,شهرداری/شورای‌چهارم,باید,تکلیف,استخدام‌ها,را,مشخص,کند Icana

پروانه مافی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، در خصوص جذب نیروی نجومی در شهرداری تهران، گفت: تا روی کار آمدن شورای پنجم شهر تهران حدود دو ماه باقی مانده است، در این فاصله شهرداری نباید رها شود لذا شورای چهارم شهرکه همچنان مسئولیت بر عهده دارد نسبت به وضعیت موجود به ویژه جذب نیرو در شهرداری نظارت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس مستندات، شهرداری تهران با حدود 4 هزار و 500 نفر که برخی از آنها حتی مدرک دیپلم هم ندارند، قراردادهای مالی با ارقام بالا بسته است، متاسفانه در میان افرادی که به مجموعه مترو تزریق شده‌اند، دو منشی برای یک مدیر ساده گماشته شده است.

مافی معتقداست: افرادی در شهرداری جذب شده‌اند که نه تنها از نظر کیفیت بلکه به جهت توانایی و شایستگی لایق شغل مورد نظر نیستند، با این حال شورای چهارم شهر تهران تا پایان روزهای کاری خود باید نسبت به تعیین تکلیف این افراد اقدامات لازم را انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شورا باید با استناد به قدرت نفوذ خود وضعیت جذب 4 هزار و 500 نفری که مشکل‌ساز شده‌اند را مشخص کند، تبدیل قرارداد این افراد به همراه بخش دیگری که گفته شده 7 هزار نفر می‌شود، به قرارداد هادیان شهر نیز درست نیست.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این وضعیت آسیب بسیاری به مجموعه شهری پایتخت وارد خواهد کرد، ضمن آنکه سبب افزایش هزینه‌های شهری می‌شود. شاید اگر این افراد از کیفیت و توانایی لازم برخوردار بودند آسیب کمتری به شهر وارد می‌شد اما متاسفانه عدم ارتباط این افراد جذب شده با جایگاهی که اشغال کرده‌اند و نداشتن توانایی تجربی، علمی و کاری غیرمرتبط با قراردادهای محکم مالی سنگین بسیار تاسف بار است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران با انتشار چند توییت اولین چالش شهردار جدید تهران را پرداخت حقوق عنوان کرد، پرداخت حقوقی که به واسطه استخدام‌های نجومی در شهرداری به دوش شهردار جدید خواهد افتاد.

گفتنی است در روزهای اخیر اعضای شورای اسلامی شهر تهران از استخدام 300 نفر در موسسه همشهری خبر دادند، کما اینکه رحمت‌اله حافظی در اسفند سال 95 در صحن غیرعلنی شورای شهر گفته بود: «سازمان بازرسی کل کشور در گزارش 93 صفحه‌ای خود در مورد شرکت بهره‌برداری مترو تهران نسبت به جذب 4200 نفر نیروی مازاد طی سال‌های 91 و 92 اعلام تخلف کرده است.»

ناصر امانی معاون شهردار تهران نیز در روهای اخیر گفته است: هیچ استخدام جدیدی در شهرداری صورت نگرفته و تنها تبدیل وضعیت ۷۰۰۰ نفر از کارمندان از قراردادی به ثابت و نیز از شرکت‌های قراردادی به شرکت هادیان شهر صورت گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet