هدر موبایل
1396/03/09 09:25:00
سرویس استان ها
سعادت:

صادرات خرما و محصولات فرآوری شده باعث ارتقای ایران در بازارهای جهانی غذایی می شود

نماینده مردم دشتستان در مجلس با تاکید بر اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع بیکاری تمامی دستگاه ها و مسئولین کشوری با اقدامی هماهنگ و همه جانبه در جهت پیشرفت و توسعه سراسر کشور اقدام کنند،گفت: حمایت از صادارت خرما و صنایع تبدیلی این محصول می تواند باعث ارتقای ایران در بازارهای جهانی شود.
صادرات خرما و محصولات فرآوری شده باعث ارتقای ایران در بازارهای جهانی غذایی می شود نماینده مردم دشتستان در مجلس با تاکید بر اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع بیکاری تمامی دستگاه ها و مسئولین کشوری با اقدامی هماهنگ و همه جانبه در جهت پیشرفت و توسعه سراسر کشور اقدام کنند،گفت: حمایت از صادارت خرما و صنایع تبدیلی این محصول می تواند باعث ارتقای ایران در بازارهای جهانی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100179779920.jpg صادرات,خرما,و,محصولات,فرآوری,شده,باعث,ارتقای,ایران,در,بازارهای,جهانی,غذایی,می,شود Icana

محمدباقر سعادت در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص ظرفیت ها و توانمندی های استان و حوزه انتخابیه اش برای تولید و اشتغال در کشور،گفت:بیشتر تولیدات در حوزه انتخابیه دشتستان ،خرما است که می توان با حمایت و کمک به رشد صنایع تبدیلی با صادرات خوب به عنوان یک زمینه مناسب برای تولید و اشتغالزایی مطرح و پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر اعتبار لازم باید برای صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب برای صادرات به بازارهای جهانی تخصیص یابد، می توان شاهد حضور گسترده و مناسب در سطح دنیا باشیم، گفت: باید اقدامات مناسب و برنامه ریزی شده این محصول که بازارهای خوبی در دیگر کشورها دارد را می توان وارد عرصه رقابتی کرد.

سعادت افزود:محصولات خوبی از خشکبار نیز از دیگر محصولات کشاورزی و قابل تولید و اشتغالزایی در استان و حوزه انتخابیه وجود دارد که می توان با حمایت های جدی به یک تولید انبوه و مناسبی برسد و زمینه های رفع بیکاری و تولید بیشتر در استان را فراهم کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس بیان داشت: مشکلاتی در حوزه آبیاری  باغ های نخل وجود دارد که اقداماتی برای سدسازی در حال انجام شدن است که این اقدام به همراه آبیاری مکانیزه می تواند باعث کنترل و کاهش فراوان در مصرف آب شود و محصولات بهتری را برای کشاورزان به دنبال داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید بیشتر داخلی و رفع بیکاری تمامی دستگاه ها و مسئولین کشوری با اقدامی هماهنگ و همه جانبه با تمام قدرت در جهت پیشرفت و توسعه سراسر کشور اقدام کنند، گفت:بدون شک حمایت از صادارت خرما و حمایت از صنایع تبدیلی این محصول می تواند باعث ارتقای ایران در بازارهای جهانی شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ،توجه و رسیدگی به صنایع دستی و محصولات خوب روستایی نیز می تواند برای تولید و اشتغال در روستاها کمک شایانی کند و عاملی برای جلوگیری از مهاجرت ها به شهرها باشد؛چرا که در صورت عدم حمایت از محصولات و کالاهای تولیدی در روستاها و نبود اشتغال روستائیان با مشکلات فراوانی روبرو خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet