هدر موبایل
1396/03/08 17:05:12
سرویس اجتماعی
پوربافرانی:

تشدید تخلفات عطاری‌ها در پی عدم ساماندهی حوزه طب سنتی/نظارت بر عملکرد عطاری ها تشدید شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید در جهت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی گام برداشت، گفت: دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد.
تشدید تخلفات عطاری‌ها در پی عدم ساماندهی حوزه طب سنتی/نظارت بر عملکرد عطاری ها تشدید شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید در جهت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی گام برداشت، گفت: دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107194510736.jpg تشدید,تخلفات,عطاری‌ها,در,پی,عدم,ساماندهی,حوزه,طب,سنتی/نظارت,بر,عملکرد,عطاری,ها,تشدید,شود Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر تاسیس داروخانه های گیاهی به منزله مقابله با داروخانه های شیمیایی و تهدیدی برای آنها محسوب شود اقدام مناسبی نیست، گفت: از نظر علمی باید دید که تاسیس داروخانه ها به نفع مردم است یا نه؛ بنابراین اگر به مصلحت کشور و مردم است تاسیس و راه اندازی آن ضروری به نظر می رسد.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید در جهت علمی کردن و ساماندهی طب سنتی گام برداشت، با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری بر بازشناسی، تبیین، ترویج، توسعه و نهادینه کردن طب سنتی در سیاستهای ابلاغی، گفت: در بند 12 سیاست های کلی این موضوع ذکر شده و تحقق آن نیاز به یک تکلیف قانونی از سوی مجلس داشته بنابراین با توجه به ظرفیت های کشورمان در زمینه طب سنتی و اهمیت آن، مجلس در برنامه ششم توسعه، موقعیت و موضع طب سنتی را تبیین کرده است.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه افراد به اسم طب سنتی خودشان را متخصص تجربی و علمی معرفی می کنند باید از نظر علمی اثبات شوند که در چه مرحله ای قرار دارند بنابراین با تصویب مصوبه ای در برنامه ششم که بر اساس ابلاغیه سیاست های کلی مقام معظم رهبری بود وضعیت طب سنتی بهبود خواهد یافت.

پوربافرانی با بیان اینکه انتظار می رود دولت دوازدهم توجه جدی به عملیاتی کردن مصوبه برنامه ششم در مورد طب سنتی داشته باشد، تصریح کرد: اگر آیین نامه های این مصوبه به درستی توسط وزارت بهداشت علمیاتی شود چالش و تخلفات حوزه طب سنتی و داروهای گیاهی کاهش می یابد

نماینده مردم نائین در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه به علت عدم ساماندهی طب سنتی تخلفات زیادی در این حوزه رخ می دهد، تصریح کرد: باید نظارت ها بر عملکرد عطاری ها تشدید شود تا تخلفات این حوزه کاهش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقدامات دولت در توسعه دانشکده های طب سنتی مناسب بوده است، ادامه داد: اما در تحقق مواردی مانند توسعه، تبیین، ارائه مجوز، علمی کردن و ساماندهی طب سنتی ضعیف عمل شده که نیازمند توجه بیشتری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet