خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/03/09 14:14:41
سرویس صحن
شهریاری درنطق میان دستور:

نرخ بیکاری در دشتی و تنگستان بالاتر از 17 درصد است/ جوانان بومی دربوشهر جذب کارنمی شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از بی توجهی به جذب جوانان بومی بوشهر برای فعالیت درنیروگاه ، گفت: نرخ بیکاری در دشتی و تنگستان بالاتر از ۱۷ درصد است.
نرخ بیکاری در دشتی و تنگستان بالاتر از 17 درصد است/ جوانان بومی دربوشهر جذب کارنمی شوند عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از بی توجهی به جذب جوانان بومی بوشهر برای فعالیت درنیروگاه ، گفت: نرخ بیکاری در دشتی و تنگستان بالاتر از 17 درصد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702102691995216.jpg نرخ,بیکاری,در,دشتی,و,تنگستان,بالاتر,از,17,درصد,است/,جوانان,بومی,دربوشهر,جذب,کارنمی,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید کمال الدین شهریاری درنشست علنی امروز (سه شنبه 9 خرداد) درنطق میان دستور، گفت: درآستانه سالگرد حضرت امام (ره) قرار داریم لازم می دانم یاد وخاطره آن امام راحل را گرامی داشته و امیدوارم با بزرگداشت مراسم سالگرد ایشان هرچه بیشتر دربرابر مجاهدت ها و رهبری بی نظیرانقلاب اسلامی نسبت به آن بزرگ مرد ادای وظیفه و تکلیف نماییم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان درمجلس شورای اسلامی، با ابراز تشکر از حضور مردم در حماسه 29 اریبهشت و ایجاد وحدت و یکپارچگی ملت شریف ایران، افزود: مردم شریف ایران نشان دادند که در تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری همچنان درصحنه حضوردارند و از ارزش های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی حمایت کرده و دموکراسی واقعی را به رخ جهانیان کشیدند.

وی تاکید کرد: انتخاب مجدد جناب آقای روحانی را به سمت ریاست جمهوری تبریک می گویم و برای وی آرزوی توفیق هرچه بیشتر دراجرای امور و رفع مشکلات میعشتی و تولید  و اشتغال جوانان را دارم، جناب آقای رییس جمهور با ابراز تاسف از رای نسبت پایین شما درشهرستان های حوزه های انتخابیه ام باید عرض کنم که این پدیده عکس العمل طبیعی مردم به عملکرد ضعیف دولت درسال های اخیر بود؛ جنابعالی و سایر دولتمردان و مسئولان استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور داد سخن داده اید و مردم بوشهر به داشتن نیروگاه اتمی و مجتمع عظیم پارس جنوبی بشارت داده اید.

این نماینده مردم درمجلس دهم گفت: شهرستان های تنگستان و دشتی دراستان بوشهر که درحد فاصل نیروگاه اتمی و مجتمع پارس جنوبی واقع شده اند ازنرخ بیکاری بالاتر از 17 درصد رنج می برند، شما این شاهکارهای عظیم بعد ازانقلاب اسلامی را فقط از منظر منافع ملی مورد توجه قرارداده اید، نه از نگاه منافع منطقه ای در دولت های قبل ازشما درسال 84 مقرر شد که وزارت نفت حداقل 50 درصد از نیروهای مورد نیاز را از افراد بومی استان بوشهر استفاده کند؛ شایسته نیست جوانان تحصیل کرده همه روزه شاهد استخدام نیروهای غیرمتخصص غیربومی باشندو درعین حال باداشتن مدرک کارشناسی جذب نشوند.

شهریاری افزود: فرزندان متخصص لنج داران وقتی پس از فارغ التحصیلی ازدانشگاه ها برای کار چندین سال به هر دری می زنند اما همه درها به روی آنها بسته می شوند و مجبور می شوند با مهندسی به عنوان یک ملوان ساده روی لنج پدرکارکنند، تازه این لنج داران وقتی می بینند پرورش دهندگان میگو هزاران مشکل دارند و درمقابل هیچ حمایتی نمی شوند و اشتغال پایدار درون زا برای بخش کشاورزی وجود ندارد پی می برند که خود شرایط بهتری برای کاردارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ، گفت: کشاورزان زحمت کش متحمل خسارات سنگین سیل درابتدای سال  شدند، همین جوانان دشتی و تنگشتان وقتی برای فراموشی غم بیکاری به ورزش روی می آوردند با کمبود زیرساخت ها روبه رو شده مجبور به ترک صحنه و انصراف از حضور درمیادین ورزشی می شوند.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت : جناب آقای رئیس جمهور؛ همه این مسائلی که خدمت شما عرض کردم نمونه ای از دلائل نارضایتی مردم دشتی و تنگستان از عملکرد دولت جنابعالی است که امیدوارم در این دوره از ریاست دولت نسبت به جبران مافات اقدام فرمائید.البته بقول شاعر:همه عیبش تو بگفتی هنرش نیز بگو ؛ به مصداق " من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" لازم می دانم از وزارت محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که پس از سالها نسبت به تجهیز بیمارستان زینبیه خورموج و امام حسین(ع) اهرم همت گماشت و در تکمیل فاز 2 بیمارستان اهرم تسریع لازم بعمل آورد تشکر نمایم.

شهریاری افزود : از وزارت نفت بخاطر عنایت لازم به مسئولیتهای اجتماعی خود و تامین اعتبار لازم برای اتمام تعدادی از طرحهای بهداشتی ، آموزشی، فرهنگی ، ورزشی ، زیرساختی وخدماتی شهرستانهای دشتی و تنگستان تشکر نمایم.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد : از سازمان برنامه و بودجه ، وزارت نیرو ، سازمان سرمایه گذاری وزارت امور اقتصادی و دارائی ، بانک مرکزی و بانک صادرات ایران بخاطر تصویب و تامین اعتبار داخلی و فاینانس خارجی پروژه های سدهای باغان ، دشت پلنگ ، خائیز و باهوش اهرم که پس از 25سال تعطیلی مجددا فعال و اجرائی شدند تشکر می نمایم. از وزارت نیرو نیز می خواهم که هر چه سریعتر نسبت به تامین آب شرب شهرستانهای دشتی و تنگستان و راه اندازی آب شیرین کن دلوار اقدام نماید.
وی افزود : از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به خاطر توجه ویژه به روستاها و اجرای طرحهای هادی و عمران روستاها همت گماشته است تشکر می نمایم.از وزارت راه و شهرسازی و معاونت راهداری نیز که در جریان سیلهای اخیر شهرستانهای دشتی و تنگستان شبانه روزی برای بازگشائی راهها تلاش نمودند تشکر می نمایم.و امیدوارم که وزارت راه وشهرسازی در خصوص راه آهن شیراز بوشهر عنایت بیشتری مبذول نموده و در اولویت گذاری اجرای آن تجدید نظر نماید.
شهریاری ادامه داد : از وزارت آموزش و پرورش می خواهم هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی که سالهاست در انتظار به سر می برند و سن آنها مقتضی استخدام در سایر دستگاهها نمی باشد و در عشق به تربیت فرزندان ما سوخته اند و ساخته اند اقدام نموده و این قشر محروم و مظلوم را از بلا تکلیفی نجات دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet