هدر موبایل
1396/03/09 17:22:06
سرویس اجتماعی
هاشمی مطرح کرد:

فروش داروهای ضدسرطان با برچسب تقلبی در کشور/ سلامت بیماران بازیچه قاچاقچیان دارو

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم شناسنامه دار کردن تمامی کالاهای سلامت محور ضعف نظارت و نگاه تجاری و غیرانسانی را عامل فروش داروهای ضد سرطان با برچسب تقلبی دانست.
فروش داروهای ضدسرطان با برچسب تقلبی در کشور/ سلامت بیماران بازیچه قاچاقچیان دارو عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم شناسنامه دار کردن تمامی کالاهای سلامت محور ضعف نظارت و نگاه تجاری و غیرانسانی را عامل فروش داروهای ضد سرطان با برچسب تقلبی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101045291601.jpg فروش,داروهای,ضدسرطان,با,برچسب,تقلبی,در,کشور/,سلامت,بیماران,بازیچه,قاچاقچیان,دارو Icana

همایون هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارات مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو مبنی بر فروش داروهای ضد سرطان با برچسب تقلبی، گفت: متاسفانه سودجویان با بی توجهی نسبت به سلامت مردم اقدام به فروشی دارو با برچسب تقلبی و جعلی می کنند این در حالی است که نظارت کافی مناسبی بر این موضوع صورت نمی گیرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تشدید نظارت می توان از عرضه داروهای تقلبی و قاچاق جلوگیری کرد بر ضرورت شناسنامه دار کردن تمامی کالاهای سلامت محور برای شناسایی کالاهای تقلبی و قاچاق تاکید کرد و افزود: رسانه ها باید با تولید برنامه های مناسب سطح آگاهی مردم را ارتقا دهند تا دارو و اقلام مورد نیاز خود را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها تهیه کنند و تحت هیچ شرایطی برای خرید دارو به مراکز غیرمعتبر مراجعه نکنند زیرا کالاهای سلامت محور تقلبی و قاچاق آسیب های زیادی را متوجه مصرف کنندگان می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با بخش دیگری از اظهارات این مقام مسئول مبنی بر اینکه برای جلوگیری از داروهای قاچاق و تقلبی، سامانه رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو به سامانه تجارت فرامرزی گمرک متصل شده است؛ گفت: این اقدام در جهت شناسایی کالاهای قاچاق و تقلبی بسیار مناسب و حائز اهمیت بوده و انتظار می رود سازمان غذا و دارو با تشدید نظارت و بکارگیری راهکارهای اصولی میزان کالاهای سلامت محور تقلبی و قاچاق در کشور را با این اقدام به حداقل برساند.

هاشمی با بیان اینکه مردم نباید بدون تجویز پزشک و خودسرانه اقدام به تهیه دارو کنند، تصریح کرد: متاسفانه مصرف خودسرانه دارو در کشور افزایش پیدا کرده و لازم است با اتخاذ تدابیر ویژه مصرف دارو به نرم جهانی نزدیک شود زیرا مصرف خودسرانه دارو مشکلات زیادی را متوجه سلامت افراد و همچنین اقتصاد کشور می کند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، یادآور شد: برای شناسایی داروهای تقلبی باید نظارت دستگاه های مسئول افزایش یابد و همچنین تمامی داروها شناسه و شناسنامه دار شوند تا شناسایی داروی اصلی از تقلبی برای مردم قابل تمایز و تشخیص باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،  مهمترین عامل فروش داروهای تقلبی در کشور را نگاه تجاری و غیرانسانی دانست و گفت: البته عدم نظارت کافی نیز می تواند موثر باشد در این رابطه نیاز است وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت بهداشت با همکاری دیگر دستگاه ها فروش و عرضه داروهای تقلبی در کشور را مدیریت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet