هدر موبایل
1396/03/10 14:03:38
سرویس اجتماعی
کاظمی:

ابلاغ الکترونیکی پرونده‌های قضایی گامی موثر در کاهش اطاله دادرسی/کمبود نیرو مشکل اصلی قوه قضائیه است

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ابلاغ الکترونیکی را گامی موثر در کاهش اطاله دادرسی و زمان رسیدگی به پرونده های قضایی دانست.
ابلاغ الکترونیکی پرونده‌های قضایی گامی موثر در کاهش اطاله دادرسی/کمبود نیرو مشکل اصلی قوه قضائیه است نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ابلاغ الکترونیکی را گامی موثر در کاهش اطاله دادرسی و زمان رسیدگی به پرونده های قضایی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg ابلاغ,الکترونیکی,پرونده‌های,قضایی,گامی,موثر,در,کاهش,اطاله,دادرسی/کمبود,نیرو,مشکل,اصلی,قوه,قضائیه,است Icana

محمد کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با الکترونیک شدن 50 درصد ابلاغیه های قوه قضائیه، گفت: بی شک این اقدام در کاهش هزینه ها، جلوگیری از سوء استفاده ها، اطاله دادرسی و تسریع فرایند دادرسی بسیار موثر است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، اطاله دادرسی را یکی از دغدغه های قوه قضائیه دانست و با بیان اینکه برای تسریع در روند فرآیند دادرسی باید به سمت و سوی استفاده از فناوری پیشرفته و جدید گام برداشت، تصریح کرد: یکی از دلایل اطاله دادرسی برگشت ابلاغیه ها است از این رو ابلاغ الکترونیکی می تواند در کاهش اطاله دادرسی موثر باشد.

وی درباره مصوبه مجلس در رابطه با موظف کردن دستگاه ها نسبت به الکترونیکی کردن کلیه فرآیندها و خدمات با قابلیت الکترونیکی و تکمیل بانکهای اطلاعاتی مربوط، تا پایان سال سوم برنامه ششم با بیان اینکه بسیاری از دفاتر دادسراها به سیستم ابلاغ الکترونیکی مجهز شده است، گفت: اقدامات مناسبی از سوی دستگاه قضا برای الکترونیک کردن فعالیت ها انجام شده و انتظار می رود با فراهم نمودن زیرساخت ها در جهت تحقق این مصوبه و گسترش دولت الکترونیک گام بردارد.

با الکترونیک کردن فعالیت های دستگاه قضا رسیدگی به پرونده ها سرعت بیشتری به خود می گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با الکترونیک کردن فعالیت های دستگاه قضا روند رسیدگی به پرونده ها سرعت بیشتری به خود می گیرد، تصریح کرد: ارایه خدمات الکترونیکی در دستگاه قضا می تواند مشکلات سد راه رسیدگی به پرونده ها و صدور آرا را رفع نماید.

مشکل اصلی قوه قضائیه، کمبود نیرو، کادر اداری و فضا است

کاظمی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی قوه قضائیه، کمبود نیرو، کادر اداری و فضا است، افزود: متاسفانه وضعیت جامعه به گونه ای است که دعاوی در دستگاه قضا رو به افزایش بوده و همچنین در محاکم و دادسراها دچار افزایش ورودی پرونده ها هستیم؛ بهتر است در وهله اول نسبت به رفع مشکل کمبود نیرو و فضا در دستگاه قضا اقدام کرد و سپس در جهت الکترونیک کردن فعالیت ها گام برداشت زیرا کمبود نیرو و کادر اداری مهمترین مشکل قوه قضائیه است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet