خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/03/10 14:21:12
سرویس اجتماعی
کولیوند:

حسابرسی مالی شهرداری تهران اولویت نخست شورای شهر پنجم/میزان بدهی شهرداری باید شفاف شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: شورای پنجم شهر تهران با استناد به گزارش حسابرسی شهرداری باید موضوع بدهی‌های این مجموعه را بررسی کند.
حسابرسی مالی شهرداری تهران اولویت نخست شورای شهر پنجم/میزان بدهی شهرداری باید شفاف شود رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: شورای پنجم شهر تهران با استناد به گزارش حسابرسی شهرداری باید موضوع بدهی‌های این مجموعه را بررسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/69266.jpg حسابرسی,مالی,شهرداری,تهران,اولویت,نخست,شورای,شهر,پنجم/میزان,بدهی,شهرداری,باید,شفاف,شود Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص میزان بدهی شهرداری تهران و راهکارهای بهبود وضعیت، گفت: با توجه به اعلام ارقام مختلف بدهی شهرداری تهران، شورای پنجم شهر بعد از روی کار آمدن باید نسبت به مطالعه طرح جامع و تفصیلی شهر تهران پرداخته و بر اساس آن وضعیت موجود شهر رامورد سنجش و ارزیابی قرار دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای پنجم شهر پس از انجام اقدامات ابتدایی باید به بررسی گزارش‌های حسابرسی شهرداری بپردازد،، تصریح کرد: بدهی‌ها و طلب شهرداری ها به طور مشخص و شفاف در گزارش‌های حسابرسی مشخص شده است.

وی افزود: از این رو شورای پنجم شهر تهران باید با استناد به گزارش حسابرسی شهرداری به طور نظامند موضوع بدهی‌ها، طلب و معوقات مالی شهرداری را مورد نظر قرار دهند تا اولویت کارها هم مشخص شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شورا با بررسی گزارش‌های حسابرسی قطعا فردی را به عنوان شهردار انتخاب می‌کنند که بتواند امور شهری، وضعیت مالی و بدهی‌ها را مدیریت کند، بنابراین بهترین مسیر بررسی بدهی‌ها، از طریق گزارش حسابرسی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این که شهرداری تهران سالانه بیش از یک هزار میلیارد تومان بهره وام های معوقه‌ای که عموماً برای تبدیل تهران به شهر خودرو محور مصرف شده را می پردازد، گفت: به عبارتی، شهرداری تهران هفته ای 20 میلیارد تومان بهره وام پرداخت می کند.

گفتنی است پیش از این یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران گفته بود که شهرداری تهران 450 میلیارد تومان از بانک شهر برای پرداخت یک ماه حقوق کارکنان خود قرض گرفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet