خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/03/10 14:42:02
سرویس اجتماعی
رحیمی:

مجلس مصمم به تحقیق‌وتفحص از عملکرد شهرداری‌تهران است/ شائبه‌ املاک‌نجومی و واگذاری‌ پروژه‌ها باید پاسخ داده شود

عضو مجمع نمایندگان تهران با اشاره به اینکه زمینه تحقیق‌وتفحص از شهرداری‌تهران هنوز در مجلس پابرجاست، گفت: قطعا باید به شائبه‌هایی در مورد املاک نجومی، واگذاری پروژه‌ها، هزینه‌های هوشمندسازی شهر و ترافیک پاسخ داده شود.
مجلس مصمم به تحقیق‌وتفحص از عملکرد شهرداری‌تهران است/ شائبه‌ املاک‌نجومی و واگذاری‌ پروژه‌ها باید پاسخ داده شود عضو مجمع نمایندگان تهران با اشاره به اینکه زمینه تحقیق‌وتفحص از شهرداری‌تهران هنوز در مجلس پابرجاست، گفت: قطعا باید به شائبه‌هایی در مورد املاک نجومی، واگذاری پروژه‌ها، هزینه‌های هوشمندسازی شهر و ترافیک پاسخ داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg مجلس,مصمم,به,تحقیق‌وتفحص,از,عملکرد,شهرداری‌تهران,است/,شائبه‌,املاک‌نجومی,و,واگذاری‌,پروژه‌ها,باید,پاسخ,داده,شود Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص بررسی مجدد طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس، گفت: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران پیش از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی بنا به دلایلی رای نیاورد لذا مجلس موفق به انجام تحقیق و تفحص نشد اما زمینه و ضرورت تحقیق و تفحص همچنان پابرجاست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران نه تنها در مورد سه محوری که از گذشته مطرح بود بلکه در خصوص محورهای متعدد دیگری که به فعالیت‌های شهرداری تهران باز می گردد، قابل طرح است.

شائبه‌هایی املاک‌نجومی و واگذاری‌پروژه‌ها باید پاسخ داده شود

وی افزود: علاوه بر مجلس و نمایندگان، مردم نیز انتظار شفاف سازی عملکرد شهرداری تهران در طول 12 سال گذشته دارند، شائبه‌هایی که در مورد املاک نجومی، واگذاری پروژه‌ها، هزینه‌های هوشمندسازی شهر و ترافیک هم مطرح شده متاسفانه برای مردم بدون پاسخ باقی مانده است لذا تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ضروری است.

رحیمی با بیان اینکه مجلس به دلیل عدم انجام وظیفه شورای شهر نسبت به موضوع تحقیق و تفحص ورود پیدا کرد، گفت: در شرایط فعلی هم اگر شورای شهر وظیفه نظارتی را به درستی انجام دهد و به مردم و موکلین خود پاسخ دهند، مجلس اصراری به تحقیق و تفحص ندارد زیرا فی ذاته هدف نیست، بلکه هدف شفاف سازی و روشنگری است.

شورای پنجم باید به طرح تحقیق‌وتفحص از شهرداری‌تهران ورود پیدا کند/ قصور شورا موجب ورود مجلس خواهد شد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: امید است شورای پنجم شهر تهران ارتقا حوزه نظارتی را در اولویت قرار دهد تا ابهامات گذشته برطرف شود، در صورتی که شورای پنجم شهر به وظیفه نظارتی خود عمل نکند، نماینده‌های تهران مصمم به تحقیق و تفحص و روشنگری هستند.

عضو مجمع نمایندگان تهران، یادآور شد: به نظر می‌رسد منتفی شدن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به دلیل مسائل انتخاباتی بود لذا در شرایط فعلی که تقاضای تحقیق و تفحص نسبت به گذشته مضاعف شده، به صورت قطعی‌تر دنبال خواهد شد، البته انتظار است با تغییر و تحول در شورای شهر پنجم، تحقیق و تفحص و نظارت در اولویت کاری شورا قرار گیرد اما با دیدن کمترین قصور، نمایندگان ورود پیدا خواهند کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet